حقوق برنامه نویس php

بعد از اینکه مقالات حقوق برنامه نویس پایتون، حقوق برنامه نویس جاوا در ایران و حقوق برنامه نویس سی پلاس پلاس رو در سایت منتشر کردیم خیلی از کاربران درخواست داشتند در مورد حقوق برنامه نویس php هم صحبت کنیم. در این پست میخواهیم به صورت یک مقاله کامل در مورد حقوق برنامه نویس php صحبت کنیم و ببینیم یک برنامه نویس php  معمولا ماهانه چه مقدار محقوق دریافت میکند. 

حقوق برنامه نویس php

قبلا از اینکه در مورد حقوق برنامه نویس php صحبت کنیم باید این رو متذکر شوم اگر شما مسلط به فریم ورک لاراول باشید احتمالا حقوق بیشتری دارید که بعدا حتما در مورد آن بیشتر صحبت کنید. 

حقوق برنامه نویس php

راسیتش آمار دقیق و درستی برای میزان حقوق برنامه نویس php در ایران وجود ندارد اما من بر اساس آماری که خودم دارم و میزان استخدامی هایی که به دستم میرسد و صحبت با چندی از دوستان که صاحب شرکت هستند این آمار رو ارائه میدهم. پس به صورت صد در صدی این آمار درست نیست چون یک جامع آماری وسیع رو تحت پوشش قرار نداده ایم. اما بر اساس آماری که از چند شهر و حدود ۴۰ ۵۰ شرکت دارم این مقاله رو نگارش میکنم.

قبلا هم گفتم معمولا میزان حقوق و درآمد یک زبان برنامه نویسی بر اساس چند عامل و شرایط خاص مشخص می شود که در مقاله درآمد برنامه نویس در ایران به صورت کامل به آن اشاره کردیم و گفتیم معمولا حقوق یک برنامه نویس به چند عامل بستگی دارد که در بخش زیر این عوامل رو ذکر کرده ایم.

 • زبان برنامه نویسی
 • شهر محل کار 
 • میزان تخصص 
 • میزان تجربه 
 • سابقه کار 
 • پست سازمانی 

هر کدام از این عوامل بر میزان حقوق یک برنامه نویس تاثیر دارد. در این بخش فقط زبان ما مشخص است که زبان برنامه نویسی php است و دیگر بخش ها بستگی به شما دارد. مثلا چون ۷۰ درصد استارت آپ ها در تهران قرار دارند حقوق برنامه نویس php در این شهر بیشتر از شهرهای دیگر است. یا مثلا کسی که ۴ سال سابقه برنامه نویسی دارد مطمئنا حقوقش نزدیک ۲۰ تا ۴۰ درصد از کسی که ۱ سال سابقه دارد بیشتر است.

یا مثلا اگر پست سازمانی رو در نظر بگیریم خود من دو دوست دارم که هر دو در یک حد برنامه نویسی php بلد هستند اما چون یکیشون مدیر پروژه هست نزدیک ۱ تومن بیشتر حقوق میگیرد. پس به صورت دقیق و درست نمی شود مشخص کرد حقوق برنامه نویس php چه مقدار است. 

اما سعی میکنم به صورت مثال وار در مورد حقوق برنامه نویس php صحبت کنم که کامل دستتون بیاد.

مثال یک: یکی از دوستانم که در کرمان هستند و سابقه ۳ سال برنامه نویسی دارد و مدیر پروژه ست و انصافا مسلط کار میکند ماهانه ۴ میلیون درآمد دارد. 

مثال دو: یک دوست دیگر در تهران در یک شرکت برنامه نویسی بزرگ کار میکند نزدیک ۶ سال سابقه کار دارد و مدیر بخش برنامه نویسی شرکت است ماهانه حدود ۶ تومن حقوق دارد. (راسیتش خودم بدم میاد از کسی از حقوقش بپرسم و اصلا این کار رو نمیکنم و به نظرم بسیار کار زشت و ناپسندی است اما چون میخواستم مقاله بنویسم و اعداد و ارقام درست باشد باهاش تماس گرفتم و گفتم واسه درج در مقاله میخوام لطف کرد و اعلام کرد. تشکر میکنم ازش به خاطر اینکه کمک کرد)

مثال سه: یکی دیگر از دوستان نزدیک ۱ سال است در یک شرکت کار میکند و بر اساس گفته خودش در حد عالی نیست اما کار راه انداز است و به کار شرکت میاد و حدود ۲٫۲ میلیون حقوق دریافت می کند. 

مثال چهار: یکی دیگر از دوستان در شهر اردبیل فعالت میکند و باهاش تماس گرفتم و تقریبا ۶ ماهی می شود وارد این شرکت شده و کار برنامه نویسی php انجام میدهد و تقریبا میتوان گفت کارآموز است و حدود ۱ تومن حقوق میگیرد.

مثال پنج: یکی دیگر از دوستان در شهر سنندج در یک شرکت کوچک مشغول فعالیت است و انصافا کارشم بد نیست و میتوان گفت یک برنامه نویس خوب در حوزه php است بر اساس گفته خودش ماهی بین ۲٫۵ تا ۳ میلیون تومن حقوق میگیرد. 

مثال شش: مثال بعدی که میخوام در موردش حرف بزنم در شهر ایلام کار میکند برنامه نویس خوب و قابل قبولی است و نزدیک ۲ سال هم تجربه و سابقه برنامه نویسی حرفه ای دارد ماهانه نزدیک ۲ میلیون حقوق میگیرد. 

مثال هفت: یک دوست دیگر که باهاش تماس گرفتم و در شهر اصفهان در یک شرکت نسبتا بزرگ کار میکند گفت راسیتش اینجا مثل تهران حقوق نمیدهند و با اینکه ۶ سال دارم کار میکنم و مدیر بخش وب هستم ماهی کمتر از ۴ میلیون حقوق میگیرم.

البته مثال های زیادی برای حقوق برنامه نویس php است که به نظرم همین هفت مورد کافیه بود. بر اساس گفته دوستان که میتوان گفت تقریبا راست و حقیقت رو بیان کردند میتوان گفت شهر، سابقه، میزان تخصص و پست سازمانی به شدت روی حقوق تاثیر دارد. 

نتیجه گیری:

بر اساس این مطالبی که گفته شد میتوان میزان حقوق برنامه نویس php را بین ۱ تا ۷ ۸ میلیون تومان در نظر گرفت که بر اساس عواملی که در بالا اشاره کردیم مشخص می شود. اما به صورت میانگین یک برنامه نویس خوب که سابقه ۲ ۳ ساله دارد حدود ۲٫۵ تا ۴ میلیون تومان حقوق دارد.

دیدگاه کاربران

تعداد دیدگاه های کاربران : ۲ دیدگاه

میثم

سلام.ممنون از اطلاعات تون.توی تبریز درامدش چطوره

پاسخ دهید
۰

  پشتیبان سورس ایران در پاسخ میثم

  ببین دوست عزیز هر شهری شرایط خودش رو داره
  ولی اگر برنامه نویس خوبی باشید و مسلط کار کنید
  معمولا بین ۳ تا ۶ میلیون تو تبریز حقوق میدن
  موفق باشید

  پاسخ دهید
  ۰


Top