آموزش برنامه نویسی ویژوال بیسیک پیشرفته – جلد دوم

آموزش برنامه نویسی ویژوال بیسیک

آموزش برنامه نویسی ویژوال بیسیک پیشرفته 

جلد دوم

قبلا در مورد آموزش برنامه نویسی vb پیشرفته کتابی را منتشر کردیم که با عنوان آموزش برنامه نویسی ویژوال بیسیک پیشرفته – جلد اول داخل سایت قرار گرفته ، در این پست جلد دوم این آموزش را برای دانلود قرار میدهیم کتاب اول در قالب ۲۶۰ صفحه نگارش شده است و جلد دوم هم با ۲۶۳ صفحه برای انتشار آماده شده است. البته داخل سایت منابع خوبی در زمینه آموزش برنامه نویسی ویژوال بیسیک وجود دارد مانند دانلود کتاب آموزش برنامه نویسی مقدماتی ویژوال بیسیک vb ، دانلود کتاب برنامه نویسی ویژال بیسیک ۶ ” برنامه سازی ۱ ” و دانلود کتاب برنامه سازی ۳ – آموزش اصولی برنامه نویسی  که میتوانید استفاده کنید .

آموزش برنامه نویسی ویژوال بیسیک

ویژوال بیسیک چیست ؟

ویژوال بیسیک توسعه یافته زبان برنامه‌نویسی بیسیک می‌باشد. بیسیک توسط پروفسور جان کمنسی و توماس کرتز از کالج دارتموث برای نوشتن برنامه‌های ساده ایجاد شد. طراحی آن از اواسط دهه ۱۹۶۰ آغاز گردید.
ویژوال بیسیک تا نسخه ۳ به صورت ۱۶ بیتی بود. از نسخه ۵ به بعد فقط ویرایش ۳۲ بیتی آن ارائه شد. (نسخه ۴ هم به صورت ۱۶ بیتی و هم به صورت ۳۲ بیتی عرضه شده بود)

ویژوال بیسیک از نسخه ۶ به بعد بر پایه چارچوب دات‌نت (NET.) ارائه شد.
اگر چه با ظهور ویژوال بیسیک دات نت اکثر برنامه‌نویسان ویژوال بیسیک ۶ به آن گرویدند، ولی نسخه ۶ همچنان طرفداران ویژهٔ خود را دارد.

ویژوال بیسیک برای توسعه سریع نرم‌افزار (RAD یا Rapid Application Development) بر پایه رابط گرافیگی کاربر (GUI یا Graphical User Interface) توسعه داده شد. دسترسی آسان و سریع به پایگاه دادهها با استفاده از DAO ،RDO یا ADO و ایجاد کنترل‌های اکتیو ایکس از جمله مواردی هستند که این زبان را برای RAD مناسب کرده‌اند.

برنامه‌نویسی در ویژوال بیسیک به صورت برنامه‌نویسی رویدادمحور و برنامه‌نویسی شیءگرا می‌باشد.

در برنامه‌نویسی تجاری، ویژوال بیسیک جز محبوب‌ترین‌ها است. بنابه آماری که در سال ۲۰۰۳ منتشر شد، ۵۶٪ از برنامه‌های تجاری با استفاده از این زبان تولید شده‌اند .

برای دسترسی به جلد اول این کتاب آموزشی میتوانید به مطلبی با عنوان آموزش برنامه نویسی ویژوال بیسیک پیشرفته – جلد اول مراجعه کنید و این کتاب رو دانلود نمایید .

دانلــود بـاکـــس

لینک های دانلود در این باکس قرار دارد
  • ۲.۶ مگابایت
  • سورس ایران
  • پسورد : www.sourceiran.com

دیدگاه کاربران

تعداد دیدگاه های کاربران : ۰ دیدگاه
هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.


Top