آموزش برنامه نویسی ویژوال بیسیک پیشرفته – جلد اول

آموزش برنامه نویسی ویژوال بیسیک پیشرفته

آموزش برنامه نویسی ویژوال بیسیک پیشرفته 

جلد اول

شاید برای شما جالب باشد با این که برنامه نویسی ویژوال بیسیک ۶ جز زبان های برنامه نویسی قدیمی هست و خیلی مورد علاقه کاربران و برنامه نویس های جدید نیست ولی هنوز هم برنامه نویس هایی هستند که از این زبان برنامه نویسی استفاده میکنند . ویژوال بیسیک (VB) توسعه یافته زبان برنامه‌نویسی بیسیک می‌باشد. بیسیک توسط پروفسور جان کمنسی و توماس کرتز از کالج دارتموث برای نوشتن برنامه‌های ساده ایجاد شد. طراحی آن از اواسط دهه ۱۹۶۰ آغاز گردید. در برنامه‌نویسی تجاری، ویژوال بیسیک جز محبوب‌ترین‌ها است. بنابه آماری که در سال ۲۰۰۳ منتشر شد، ۵۶٪ از برنامه‌های تجاری با استفاده از این زبان تولید شده‌اند. در این پست در زمینه آموزش برنامه نویسی ویژال بیسیک کتابی را آماده کردیم که به بخش های پیشرفته این زبان برنامه نویسی می پردازد البته در این پست جلد اول این کتاب را برای دانلود قرار میدهیم و در پست های آینده جلد دوم این کتاب را داخل سایت قرار میدهیم .

ویژوال بیسیک چیست ؟

ویژوال بیسیک چیست ؟

ویژوال بیسیک توسعه یافته زبان برنامه‌نویسی بیسیک می‌باشد. بیسیک توسط پروفسور جان کمنسی و توماس کرتز از کالج دارتموث برای نوشتن برنامه‌های ساده ایجاد شد. طراحی آن از اواسط دهه ۱۹۶۰ آغاز گردید.
ویژوال بیسیک تا نسخه ۳ به صورت ۱۶ بیتی بود. از نسخه ۵ به بعد فقط ویرایش ۳۲ بیتی آن ارائه شد. (نسخه ۴ هم به صورت ۱۶ بیتی و هم به صورت ۳۲ بیتی عرضه شده بود)

ویژوال بیسیک از نسخه ۶ به بعد بر پایه چارچوب دات‌نت (NET.) ارائه شد.
اگر چه با ظهور ویژوال بیسیک دات نت اکثر برنامه‌نویسان ویژوال بیسیک ۶ به آن گرویدند، ولی نسخه ۶ همچنان طرفداران ویژهٔ خود را دارد.

ویژوال بیسیک برای توسعه سریع نرم‌افزار (RAD یا Rapid Application Development) بر پایه رابط گرافیگی کاربر (GUI یا Graphical User Interface) توسعه داده شد. دسترسی آسان و سریع به پایگاه دادهها با استفاده از DAO ،RDO یا ADO و ایجاد کنترل‌های اکتیو ایکس از جمله مواردی هستند که این زبان را برای RAD مناسب کرده‌اند.

برنامه‌نویسی در ویژوال بیسیک به صورت برنامه‌نویسی رویدادمحور و برنامه‌نویسی شیءگرا می‌باشد.

در برنامه‌نویسی تجاری، ویژوال بیسیک جز محبوب‌ترین‌ها است. بنابه آماری که در سال ۲۰۰۳ منتشر شد، ۵۶٪ از برنامه‌های تجاری با استفاده از این زبان تولید شده‌اند .

برای دسترسی به جلد دوم این کتاب آموزشی میتوانید به مطلبی با عنوان آموزش برنامه نویسی ویژوال بیسیک پیشرفته – جلد دو مراجعه کنید و این کتاب رو دانلود نمایید .

دانلــود بـاکـــس

لینک های دانلود در این باکس قرار دارد
  • ۲.۵ مگابایت
  • سورس ایران
  • پسورد : www.sourceiran.com

دیدگاه کاربران

تعداد دیدگاه های کاربران : ۰ دیدگاه
هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.


Top