آموزش jquery به زبان فارسی

آموزش jquery به زبان فارسی

آموزش jquery به زبان ساده

در این پست به سراغ آموزش طراحی وب رفته ایم و کتابی رو آماده کردیم در مورد یکی از کتابخانه ی جاوا اسکریپت به نام jquery که این کتاب در قالب ۱۰۰ صفحه نگارش شده است جی کوئری خیلی ساده تر از خود جاوا اسکریپت هست و کد نویسی را برای ما خیلی راحت می کند .

این آموزش به مباحث زیر می پردازد:
۱) انواع متدها در جی کوئری شامل افکت ها، رویداد ها، متدهای مرتبط با html و دیگر متدها
۲) اعتبارسنجی فرم
۳) پلاگین های جی کوئری
۴) ایجکس در جی کوئری
و …
بحث ajax را همراه با php آموزش داده ایم

توضیحی در مورد جی کوئری ارائه دهیم ، جِی‌کوئری(به انگلیسی: jQuery) یک کتابخانه جاوااسکریپت سبک‌وزنِ چند مرورگری است که برای ساده سازیِ نوشتنِ اسکریپ‌هایِ سمت-مشتری، دراچ تی ام‌ال(به انگلیسی: HTML) طراحی شده و امروزه محبوب‌ترین کتابخانهٔ جاوااسکریپتِ در حال استفاده است.

جی کوئری نرم‌افزار بازمتن و رایگان است که تحت دو پروانه “GPL” و “MIT” منتشر می‌شود. دستور زبان جِی‌کوئری به گونه‌ای طراحی شده است که عملِ هدایت به پرونده را آسان‌تر کرده باشد. می‌توان با آن حرکات انیمیشین ایجاد و از رویدادهای صفحه استفاده کرد و به وسیله آن می‌توان نرم‌افزارهای مبتنی بر ای‌جکس(به انگلیسی: Ajax) را ایجاد و توسعه داد.
جی‌کوئری همچنین این اختیار را به برنامه نویسان می‌دهد که افزایه‌هایی برای کتابخانه جاوااسکریپت ایجاد کنند. جدا از این‌ها، جی‌کوئری به توسعه دهندگان این اختیار را می‌دهد که تکه برنامه‌های سطحِ پایینِ مبادله‌ای (ارتباط مرورگر با کاربر) و یا انیمیشنی و حتی افکت‌های پیشرفته و سطح بالا و اشیاء فرضی را ایجاد کنند. به کارگیری همهٔ این اجزای جی‌کوئری کمک می‌کند تا صفحات وب قدرتمند و داینامیک (پویا)، راحت‌تر ایجاد شوند.

جی‌کوئری شامل ویژگی‌های زیر است:

دسترسی به عناصر موجود در پرونده و تغییر در آنها.
کنترل آسان و قدرتمند تر رویدادها (Events).
تغییر در CSS.
ایجاد افکت و حرکات انیمیشین.
توسعهٔ افزایه‌ها.
تولیدِ برنامه‌های کوچکِ سودمند.

دانلــود بـاکـــس

لینک های دانلود در این باکس قرار دارد
  • 1.27 مگابایت
  • سورس ایران
  • پسورد : www.sourceiran.com

دیدگاه کاربران

تعداد دیدگاه های کاربران : ۰ دیدگاه
هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.


Top