آموزش برنامه نویسی میکروکنترلر AVR با بسکام

آموزش برنامه نویسی میکروکنترلر AVR با بسکام

آموزش برنامه نویسی میکروکنترلر AVR با بسکام

سلام.دوستان عزیز این بار یک کتاب در زمینه برنامه نویسی avr که با کامپایلر Bascom آموزش داده رو برای دانلود قرار میدیم .یه توضیحاتی هم در مورد کامپایلر و کامپایلر بسکام بدم .

کامپایلر چیست:

کامپایلر اصولا به برنامه ای می گویند که رابط انسان با برنامه اصلی است یعنی شما می توانید با استفاده از آن کدهایی به زبان کامپایلر خود بنویسید و کامپایلر، کدها را این کدها را به صروت کدهای قابل فهم برای آی سی در می آورد. ویژگی دیگر کامپایلرها بررسی برنامه نوشته شده از نظر ساختار و چگونگی آن است مقلا در کامپایلر Bascom که در پایین به معرفی کامل آن می پردازیم قبل از کامپایل کردن برنامه کدها را از نظر ساختار و چگونگی و علامت ها چک می کند و اگر مشکلی در کدها وجود داشته باشد به مشخص کردن آن کدها به شما در رفع مشکل برنامه تان کمک می کند. کامپایلر ها معمولا با استفاده از پورت سریال یا USB کامپیوتر اطلاعات مربوط به آی سی ها را به آنها منتقل می کنند پس برای پروگرم کردن یک آی سی شمت احتیاج به متصل کردن آی سی خود توسط پروگرمر به پورت سریال یا USB دارید.

کامپایلر Bascom :

این کامپایلر یکی از معروفترین کامپایلرها برای آی سی های AVR و ۸۰۵۱ است. برنامه نویسی این کامپایلر خیلی به زبان Basic نزدیک است و اکثر دستورات Basic را می توان در آن استفاده کرد. این برنامه توانایی بررسی برنامه شما از نظر قالب و دستورات را دارا می باشد و اگر شما در برنامه اشتباه کنید این کامپایلر اشتباه شما را برایتان نشان میدهد.
این برنامه، برنامه شما را که به زبان Basic است به صورت HEX در می آورد تا برای آی سی قابل فهم باشد.
این برنامه قابلیت پروگرم کردن تمامی آی سی های سری AVR را دارا می باشد.

دانلــود بـاکـــس

لینک های دانلود در این باکس قرار دارد
  • 12 مگابایت
  • سورس ایران
  • پسورد : www.sourceiran.com

دیدگاه کاربران

تعداد دیدگاه های کاربران : ۰ دیدگاه
هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.


Top