زمان لازم برای یادگیری جاوا

بعد از اینکه مقاله زمان لازم برای یادگیری php رو در سایت منتشر کردیم حالا به سراغ برنامه نویسی جاوا آمده ایم و میخواهیم زمان لازم برای یادگیری جاوا مورد بررسی قرار دهیم. اگر میخواهید بدونید زمان لازم برای یادگیری برنامه نویسی جاوا چه مقدار است پیشنهاد میکنم این مقاله رو تا انتها مطالعه کنید.

زمان لازم برای یادگیری جاوا

دوستان در مقاله مدت زمان یادگیری برنامه نویسی چند مورد را بررسی کردیم که تاثیر بسزایی در مدت زمان لازم برای یادگیری برنامه نویسی دارند. این چند مورد را دوباره در این مقاله به صورت کلی ذکر میکنیم.

 • زبان برنامه نویسی 
 • زمان روزانه برای برنامه نویسی
 • تمرین و تکرار 
 • الگوریتم و فلوچارت 
 • ضریب هوش
 • زبان انگلیسی 
 • ریاضیات 
 • سن 
 • اراده و حوصله‌

جاوا چیست

جاوا یک زبان برنامه نویسی که به صورت شی گرا ارائه شده است. جاوا شبیه به زبان برنامه نویسی سی پلاس پلاس می باشد اما مدل شی گرایی آسانتری نسبت به سی پلاس پلاس دارد. شعار جاوا «یکبار بنویس و هر جایی اجرا کن» (Write once, Run anywhere) است که به ویژگی اجرای شدن برنامه های جاوا بر روی هر نوع سیستم عاملی و هر گونه وسیله الکترونیکی اشاره دارد. پیشنهاد میکنم برای آشنایی کامل با زبان برنامه جاوا حتما مقاله جاوا چیست را مطالعه کنید.

زمان لازم برای یادگیری زبان برنامه نویسی جاوا

زمان لازم برای یادگیری جاوا

همان طور که در مقاله های دیگر در مورد زمان یادگیری برنامه نویسی گفتیم برای یادگیری و زمان لازم برای یادگیری سه سطح وجود دارد و بر اساس این سه سطح تعیین میکنیم چه مقدار وقت باید بذاریم تا به برنامه نویسی مورد نظر مسلط شویم. زمان لازم برای یادگیری جاوا هم در سه سطح مورد بررسی قرار میگیرد. 

یادگیری مقدماتی جاوا :

اگر میخواهید با مقدمات زبان برنامه نویسی جاوا آشنا شوید و تا حدودی برنامه های کوچیک بنویسید باید حداقل ۱۰۰ تا ۱۲۰ ساعت وقت مفید بذارید. ۸ تا ۱۲ ساعت آموزش برنامه نویسی جاوا و ۱۰۰ تا ۱۱۰ ساعت هم تمرین، تا بتوانید مقدمات این زبان برنامه نویسی رو فرا بگیرید. جاوا زبانی است که باید خیلی بیشتر نسبت به بقیه زبان های برنامه نویسی تمرین کنید. 

یادگیری متوسطه جاوا :

اگر میخواهید پا فراتر از مقدمات بذارید و مینی پروژه هایی رو کدنویسی کنید باید حداقل ۲۵۰ تا ۳۰۰ ساعت وقت مفید بذارید. معمولا ۱۵ تا ۳۰ ساعت آموزش برنامه نویسی جاوا رو ببینید و ۲۶۵ تا ۲۸۵ ساعت تمرین این زبان نیاز دارید برای اینکه به این سطح برسید. باز تکرار میکنم زبان برنامه نویسی جاوا به تمرین زیاد نیاز دارد.

یادگیری پیشرفته جاوا :

بعضی دنبال این هستند که به صورت پیشرفته این زبان برنامه نویسی رو فرا بگیرند. برای یادگیری جاوا در سطح پیشرفته باید خیلی خیلی بیشتر از زبان های برنامه نویسی دیگر وقت بذارید. برای این سطح از جاوا باید ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ ساعت وقت مفید بذارید. ۱۰۰ تا ۱۵۰ ساعت آموزش برنامه نویسی جاوا ببینید و ۹۰۰ تا ۱۴۰۰ ساعت تمرین کنید تا به سطح عالی در این زبان برنامه نویسی برسید.

نکته: این آمار که ارائه دادیم یک آمار تقریبی برای یادگیری برنامه نویسی جاوا است و برای هر کس با شرایطش فرق میکند. پیشنهاد میکنم مقاله مدت زمان یادگیری برنامه نویسی رو حتما مطالعه کنید.

دیدگاه کاربران

تعداد دیدگاه های کاربران : ۴ دیدگاه

امیر

سلام میشه بگین منظورتان از برنامه کوچیک و متوسط و بزرگ چیه؟ ینی در چه حده؟ برنامه کوچیک یعنی از چه نظر کوچیک؟ برنامه ضعیف یا برنامه ای ک جزئیات وامکانانش کمه؟

پاسخ دهید
۰

  پشتیبان سورس ایران در پاسخ امیر

  مشخصه دیگه
  پروژه کوچیک مثل ماشین حساب
  پروژه بزرگم مثل مدیریت کتابخونه، املاک و ….

  پاسخ دهید
  ۰

Drdamon

سلام همه چی رو یاد بگیرید حتی gui.

پاسخ دهید
۰

علی

سلام وقت بخیر ، ببخشید بنده میخواستم جاوارو برای برنامه نویسی اندروید یاد بگیرم بخاطر همین خواستم بدونم چه چیزهایی رو باید به یاد داشته باشم و اینکه تا کجا ها باید پیش برم ؟ مثلا شی گرایی و …

پاسخ دهید
۸


Top