درآمد برنامه نویسی ios در ایران

بعد از اینکه مقاله بازار کار برنامه نویسی ios رو در سایت منتشر کردیم تعدادی از کاربران در مورد درآمد برنامه نویسی ios در ایران پرسیدند. در این مقاله میخواهم به صورت کامل در مورد درآمد برنامه نویسی ios در ایران صحبت کنم و یک برنامه نویس ios چه میزان درآمد دارد. 

درآمد برنامه نویسی ios در ایران

قبل اینکه در مورد درآمد برنامه نویسی ios در ایران صحبت کنیم ابتدا بگیم برای برنامه نویسی ios معمولا از طریق دو زبان Objective-C و سوئیفت صورت میگیرد. البته الان دیگه کمتر کسی از Objective-C استفاده میکند و اکثریت از سوئیفت استفاده میکنند. پس زبانی که باید در مورد آن صحبت کنیم زبان سوئیفت است.

توجه: اگر میخواهید در مورد زبان برنامه نویسی سوئیفت بیشتر بدونید و اطلاعات کاملی از این زبان داشته باشید پیشنهاد میکنم مقالات زبان برنامه نویسی swift چیست و مدت زمان یادگیری سوئیفت را حتما مطالعه کنید.

درآمد برنامه نویسی ios در ایران

شما از طریق برنامه نویسی ios میتوانید به سه روش کسب درآمد کنید یکی روش کارمندی است، روش دوم، روش آزادکاری یا فریلنسری و روش آخر نوشتن اپلیکیشن و فروختن آن در مارکت های ios می باشد که در مورد این سه روش در مقاله درآمد برنامه نویس در ایران کامل صحبت کردیم. اما در این مقاله به صورت دقیق و مشخص روی برنامه نویسی ios صحبت میکنیم. 

۱- مدل کارمندی برای برنامه نویسی ios

درآمد برنامه نویس ios در این مدل به این صورت هستش که برنامه نویس در شرکت ها یا موسساتی که برنامه نویس ios نیاز دارند استخدام می شود که علاوه بر درآمد، بیمه هم میشود. حالا درآمد در این بخش چطوره؟ باید بگم بستگی به چند مورد دارد:

  • شهر محل کار 
  • میزان تخصص 
  • میزان تجربه 
  • سابقه کار 
  • پست سازمانی 

بر اساس این معیارها میزان حقوق یک برنامه نویس ios مشخص می شود. مثلا درآمد برنامه نویسی ios در تهران بیشتر از شهرهای دیگر است. یا مثلا اگر شما برنامه نویس ارشد ios باشد حدود یه تومن بیشتر دریافت می کنید. اگر سابقه کار داشته باشید مثلا ۴ ۵ سال باز این حقوق بیشتر می شود. در مورد سابقه کار بگم که کامل متوجه بشید، اگر شما در سایتی مثل دیجی کالا کار کرده باشید برای رفتن به شرکت های دیگر شانس بالایی برای دریافت حقوق بیشتر دارید. 

یا مثلا میزان تخصص شما بر میزان حقوق شما به صورت کامل و مستقیم تاثیر گذار است. هر چه مقدار تخصص شما بیشتر باشد و حرفه ای تر باشید صد در صد حقوقتونم بیشتر می شود. اما در شرکت ها و موسسات یک سقف حقوق دارند. مثلا برای یک برنامه نویس حرفه ای ios تقریبا ماهی ۵ میلیون در نظر میگیرند.

ولی اگر بخواهیم بگیم  درآمد برنامه نویسی ios در ایران بر اساس مدل کارمندی چه مقدار است باید بگم حدود ۲٫۵ تا ۶ میلیون است که بر اساس عواملی که در بالا ذکر کردیم مشخص می شود. این نکته رو هم متذکر شوم اگر شما به عنوان کارآموز و یک شخص مبتدی وارد این عرصه شدید نباید انتظار حقوق و مزایای بالایی رو داشته باشید. باید این رو هم بگم بعضی از برنامه نویس ها معروف هستند و خیلی ها آنها رو میشناسند و به خاطر حضور در پروژه های بزرگ معمولا حقوق های بیشتری میگیرند شاید تا ۱۰ میلیون هم حقوق دریافت کنند. 

درآمد برنامه نویسی ios

۲- مدل آزادکاری یا فریلنسری برای برنامه نویسی ios

یک مدل دیگه برای درآمد برنامه نویسی ios داریم که به آزادکاری یا فریلنسری معروف است یعنی شما وابسته به شرکت یا کس خاصی نیستید و به صورت تکی پروژه دریافت میکنید درآمد در این مدل بستگی به خودتون دارد یه مقدار قوی هستید، یا چطور خود را ارائه داده اید. پیشنهاد میکنم برای درک درست و خوب این مدل حتما مقاله درآمد برنامه نویس در ایران را مطالعه کنید.

معمولا کسانی که در این حوزه فعالیت میکنند و خودشون به صورت فریلنسری کار میکنند اگر رزومه و نمونه کار داشته باشند و بدونند چطور کارفرما یا همون سفارش دهنده رو پیدا کنند راحت ماهی بین ۵ تا ۱۵ میلیون درآمد دارند. درآمد در این مدل کاملا بستگی به خودتون دارد.

۳- مدل نوشتن اپلیکیشن و فروش آن در مارکت

یکی دیگر از روش های درآمد برنامه نویسی ios در ایران، نوشتن اپلیکیشن و فروختن آن در مارکت های مختلف ios است. اگر شما یه ذره خلاق باشید و اپلیکیشن های خارجی رو بومی کنید یا بر اساس نبوغ خودتون اپلیکیشن بنویسید و خوب آن را ارائه دهید میتوانید به درآمدهای بالا برسید. درآمد در این مدل باز بستگی به توانایی های خودتون دارد اگر واقعا کار درست باشید و نبض بازار در دستون باشد به راحتی میتوانید کسب درآمد کنید. 

اگر بخواهم در مورد این مدل چیزی بگم همین بس که خیلی ها با این مدل، به درآمدهای فوق العاده خوبی رسیده اند. مهم اینه اپلیکیشنی که ارائه میدهید یک اپلیکشن خوب و همگیر باشد. 

راسیتش نمیتوان دقیق گفت کسانی که در این حوزه کار میکنند ماهانه چه میزان درآمد دارند اما اگر شما یک اپلیکیشن خوب و کار راه انداز بنویسید نونتون تو روغن هستش و میتوانید پول خوبی به جیب بزنید.

توجه: اگر به دنبال یادگیری و آموزش برنامه نویسی ios هستید پیشنهاد میکنم به مقالات مفیدی که در سایت منتشر شده اند را مطالعه کنید. 

دیدگاه کاربران

تعداد دیدگاه های کاربران : ۰ دیدگاه
هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.


Top