بازار کار طراحی وب سایت در ایران

بعد از اینکه مقالات بازار کار برنامه نویسی سی شارپ، بازار کار برنامه نویسی ios و بازار کار PHP یا ASP.Net رو در سایت منتشر کردیم جای خالی مقاله بازار کار طراحی وب سایت در ایران را خالی دیدیم. در این مقاله میخواهیم به صورت کامل در مورد بازار کار طراحی وب سایت در ایران صحبت کنیم و بررسی کنیم آیا طراحی سایت بازار کار دارد یا نه، بخصوص در ایران، چون وضعیت بازار کار برنامه نویسی و طراحی سایت در ایران و خارج کشور کاملا متفاوت است. پس پیشنهاد میکنم اگر میخواهید در مورد بازار کار طراحی وب سایت در ایران بیشتر بدونید این مقاله رو تا انتها مطالعه کنید. 

بازار کار طراحی وب سایت در ایران

قبل از اینکه بازار کار طراحی وب سایت در ایران را مورد بررسی قرار دهیم باید منظور از طراحی وب سایت را باز کنیم بعد به سراغ بازار کار برویم. منظور از طراحی سایت هم بک اند است هم فرانت اند. اگر نمیدونید بک اند و فرانت اند چی هستند مقاله فرانت اند و بک اند در طراحی سایت از سایت آموزش وردپرس، وردپرسی شو مطالعه کنید. ما در این مقاله هر دو بخش رو با هم مورد بررسی قرار میدهیم. یعنی اول بازار کار برنامه نویسی پشت صحنه یا بک اند و بعد طراحی و کد نویسی ظاهر سایت یا فرانت اند را مورد بررسی قرار میدهیم. 

 بازار کار طراحی وب سایت در ایران

اگر بخواهیم بازار کار طراحی وب سایت در ایران در بخش برنامه نویسی پشت صحنه یا همان بک اند مورد بررسی قرار دهیم باید ببینم چه زبان های برنامه نویسی در ایران مورد بررسی قرار میگرند معمولا برای برنامه نویسی طراحی سایت از زبان های ASP.Net و PHP مورد استفاده قرار میگرند. اگر یه کم در سایت های استخدامی گشتی بزنید با توجه به میزان استخدامی ها ی این دو زبان، متوجه میزان بازار کار می شوید. با توجه به سایت های استخدامی و سایت لینکدین و تعداد استخدامی هایی که دست من میرسد به شدت کمبود نیرو کار در این حوزه داریم. یعنی متاسفانه ما تعداد کمی برنامه نویس در این حوزه داریم. پس اگر شما بتوانید به صورت خوب و عمقی در یکی از این دو زبان مسلط شوید به راحتی میتوانید کار پیدا کنید و میتوان گفت بازار کار عالی برای این دو زبان وجود دارد.

نزدیک یک ماه پیش یکی از همکاران در یک شرکت، آگهی استخدامی برای استخدام ۱۰ برنامه نویس ASP.Net برای ما ارسال کرد که در کانال تلگرامی سایت قرار دهیم بعد قرار دادن و تبلیغات در چند کانال دیگر فقط دو نفر استخدام شدند و مسئول استخدام گفت هیچ کی رزومه نفرستاده و فقط دو نفر فرستادن و ما به شدت به برنامه نویس نیاز داریم. متاسفانه به شدت نیروی کار در این حوزه کم است. پس اصلا جای نگرانی نداشته باشید از لحاظ بازار کار، اگر شما وضعیت تخصصی و مهارتیتون خوب باشه، به راحتی میتوانید صاحب کار شوید.

در حال حاضر روزانه تعداد زیادی آگهی استخدام برای تکنولوژی ASP.Net و PHP در سایت های استخدامی یا کانال های برنامه نویسی قرار میگیرد که متاسفانه به علت نبود متخصص در این حوزه کسی رو استخدام نمیکنند. پس پیشنهاد میکنم اگر میخواهید وارد حوزه آی تی و برنامه نویسی شوید حتما حساب ویژه ای رو این دو باز کنید. 

بازار کار طراحی وب

بازار کار طراحی وب سایت در ایران در بخش فرانت اند

در بخش فرانت اند هم بازار کار خوبی وجود دارد چون باز در این حوزه متخصص به میزان کافی وجود ندارد و روز به روز به تعداد شرکت ها و استارت آپ ها اضافه می شود و متخصصین بین این شرکت ها فقط جا به جا می شوند و خیلی کم متخصص اضافه می شود. اگر بتوانید در این بخشم قوی و حرفی برای گفتن داشته باشید صد در صد کار پیدا می کنید. در این بخش انقدر کار ریخته که قابل شمارش و حساب نیست. 

کلا بازار کار طراحی وب سایت در ایران فوق العاده ست چون روز به روز استارت آپ ها و شرکت های جدید اضافه می شوند و این شرکت ها و استارت آپ ها نیاز به برنامه نویس و طراح سایت دارند. 

اگر بخواهید به صورت آزادکاری یا فریلنسری کار کنید باز وضعیت خوبی وجود دارد. کافیه روابط و روزمه خوبی داشته باشید به راحتی میتوانید پروژه دریافت کنید. در بخش آزادکاری اینقدر پروژه وجود دارد که میتوان گفت اصلا بیکار نمی مونید. اگر نمونه کار قوی داشته باشید خود کارفرماها دنبال شما میاند و خودشون درخواست همکاری میدهند. 

توجه: پس اگر میخواهید وارد حوزه طراحی و سایت شوید و نگران بازار کار طراحی وب سایت در ایران هستید، جای هیچ نگرانی نیست چون این بازار روز به روز در حال گسترش است و روز به روز استخدامی ها بیشتر می شوند. فقط باید رزومه و تخصص خوبی داشته باشید.

دیدگاه کاربران

تعداد دیدگاه های کاربران : ۱ دیدگاه

سجاد

با سلام
من هفده سالمه و هنرجوی سال دوم رشته شبکه و نرم افزار رایانه هستم
به طراحی وب و برنامه نویسی علاقه زیادی دارم و امید وارم بتونم آینده شغلی مناسبی رو تو این زمینه ها برای خودم بسازم
ممنون بابت مطالب مفید سایتتون 🙂

پاسخ دهید
۰


Top