آموزش ASP.Net Core1 جلسه یک

Asp.net Mvc Core 1 نسلی نو از زبان برنامه نویسی Asp.net می باشد که به تازگی وارد دنیای جدید برنامه نویسی شده است. در این مطلب آموزش Asp.net Mvc Core 1 رو آماده کردیم که به صورت فیلم آموزشی ، شروع به به معرفی و آموزش Asp.net Mvc Core 1 میکنیم. در این دوره که با عنوان آموزش برنامه نویسی Asp.net Mvc Core 1 شروع شده ، با تغییرات ویژوال نسخه ۱۵ به بعد و نسخه Core آشنا خواهیم شد و نحوه کدنویسی Mvc Core را با استفاده از بستر دستورات EF7  و Entity  و Identity فراخواهیم گرفت.

فیلم آموزش ASP.Net Core1

Asp.Net Core  چیست ؟

ASP.NET Core 1.0، که پیشتر با نام ASP.NET 5 معرفی شده بود، بازنویسی کامل ASP.NET است که با ایده‌ی کاملا ماژولار بودن، تهیه شده‌است و از طریق آن، قابلیت به روز رسانی منظم و توزیع آسان از طریق نیوگت، میسر خواهد شد. به علاوه در آن، بسیاری از الگوهای برنامه نویسی شی‌گرا مانند تزریق وابستگی‌ها، به صورت توکار و از ابتدا پشتیبانی می‌شوند.

ASP.NET Core 1.0 مدل برنامه نویسی ASP.NET MVC و Web API را به صورت یکپارچه ارائه می‌دهد و دیگر خبری از ارائه‌ی مجزای این‌ها نخواهد بود و دقیقا بر مبنای مفاهیم برنامه نویسی این دو بنا شده‌است.

زبان برنامه نویسی ASP.Net Core1

چرا زبان Asp.Net Core  یاد بگیریم ؟

هرچند مایکروسافت عادت به اعلام رسمی پایان پشتیبانی از بسیاری از محصولات خود را ندارد اما تمام فناوری‌های «قدیمی» خودش را بر روی CodePlex نگهداری می‌کند و تمام فناوری‌های «جدید» را به GitHub منتقل کرده‌است. بنابراین اگر در مورد فناوری خاصی به Codeplex رسیدید، یعنی «دیگر ادامه‌ی رسمی نخواهد یافت» و حداکثر در حد رفع یک سری باگ‌ها و مشکلات گزارش شده باقی می‌مانند.

هم اکنون نگارش دوم ASP.NET Identity را بر روی Codeplexمی‌توانید مشاهده کنید. نگارش سوم آن به GitHubمنتقل شد‌ه‌است که این نگارش صرفا با ASP.NET Core 1.0 سازگار است. در مورد ASP.NET MVC و Web API نیز چنین حالتی رخ داده‌است. نگارش‌های ۵ و ۲ آن‌ها بر روی Codeplex موجود هستند و نگارش ششم که به ASP.NET Core 1.0 تغییر نام یافت و ترکیبی است از MVC و Web API، در GitHubb توسعه می‌یابد.

WCF به علت پیچیدگی بیش از حد و مدرن نبودن طراحی آن، رقابت را بهASP.NET Web API 2.x واگذار کرد و مدل برنامه نویسیASP.NET Web API 2.x نیز هم اکنون جزئی از ASP.NET Core 1.0 است. بنابراین اگر قصد ایجاد پروژه‌ی جدیدی را بر این مبنا دارید، بهتر است با APS.NET Core 1.0 کار را شروع کنید.
دوره آموزش ASP.Net Core1

مطالبی که در جلسه یک دوره آموزش ASP.Net Core1 ارائه شده اند :

  • آغاز دوره آموزشی و معرفی مدرس
  • معرفی دوره MVC Core 1
  • معرفی پیشنیازهای دوره
  • معرفی نرم افزارهای مورد نیاز
  • بررسی تئوری MVC Core 1
  • معنا و مفهوم و نحوه پدیدار شدن Core

دوستانی که میخواهند به صورت کامل دوره رو خریداری کنند :

دوستان عزیزی که میخواهند دوره رو به صورت جلسه ای تهیه کنند می توانند از لینک زیر استفاده کنند .

لیست جلسات دوره آموزش طراحی سایت با ASP.Net Core1 (بیش از ۳۳ ساعت)

دانلــود بـاکـــس

لینک های دانلود در این باکس قرار دارد
  • ۴۶ مگابایت
  • سورس ایران
  • پسورد : www.sourceiran.com

دیدگاه کاربران

تعداد دیدگاه های کاربران : ۰ دیدگاه
هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.


Top