آموزش برنامه نویسی ios | جلسه ۲۴

آموزش برنامه نویسی ios

آموزش برنامه نویسی ios

دوره ای رو شروع کردیم با عنوان دوره آموزش برنامه نویسی ios که در این لحظه ۲۳ جلسه از این دوره آموزشی منتشر شده ، که در این پست جلسه ۲۴ این دوره رو منتشر میکنیم لازم به ذکر هست که احتمال این که این دوره ادامه داشته باشد زیاد هست چون طوری که با مدرس صحبت کردیم قراره دوره جدید رو ضبط کنن ، در صورت ضبط بخش های جدید حتما داخل سایت به صورت رایگان منتشر خواهیم کرد . در این جلسه در مورد Initialization – Deinitialization در برنامه نویسی ios صحبت خواهیم کرد .

در جلسه بیستم و چهارم دوره آموزش برنامه نویسی ios مطالب زیر ارائه می شود :

 • آموزش Initialization در برنامه نویسی ios
 • آموزش Deinitialization در برنامه نویسی ios

سیستم عامل ios چیست ؟

آی‌ اُ اِس (به انگلیسی: iOS) سیستم عامل همراه ؛ ساخته شده توسط شرکت اَپل است . یک سیستم عامل همراه است که در ابتدا برای آ‌یفون و آی‌پاد تاچ توسعه داده می‌شد، از آن زمان به بعد برای استفاده در سایر دستگاه‌های شرکت اَپل مانند آی‌پد و اَپل تی‌وی گسترش یافت. شرکت اَپل مجوز استفاده از آی‌ اُ اِس برای نصب بر روی سخت‌افزارهای شخص ثالث را نمی‌دهد. اَپ استور (App Store) در ۶ مارس ۲۰۱۲ دارای بیش از ۵۵۰٫۰۰۰ نرم‌افزار کاربردی بود که جمعاً بیش از ۲۵ بیلیون بار دانلود شده‌اند. در سه‌ماهه آخر سال ۲۰۱۰ این سیستم‌عامل ۱۶٪ از سهم سیستم‌عامل تلفن‌های هوشمند را در اختیار داشت، پایین‌تر از اندروید گوگل. این سیستم‌عامل در ماه مه ۲۰۱۰ در ایالات متحده آمریکا، ۵۹٪ از مصرف داده‌های وب تلفن همراه (از جمله استفاده از آی‌پاد تاچ و آی‌پد) را به خود اختصاص داد.

رابط کاربری آی‌ اُ اِس بر اساس مفهوم دستکاری مستقیم (به انگلیسی: concept of direct manipulation)، با استفاده از حرکات چند لمسی (به انگلیسی: multi-touch gestures) طراحی شده‌است. عناصر رابط کنترل از: switches و sliders و buttons تشکیل شده است. پاسخ به ورودی کاربر فوری است و رابط سیال را فراهم می‌کند. تعامل با سیستم عامل حرکاتی را شامل می‌شود از این جمله حرکات می‌توان: swipe, tap, pinch, reverse pinch که هر کدام از این‌ها تعاریف خاصی را در چارچوب IOS سیستم‌عامل و رابط کاربری چند لمسی آن را دارا می‌باشند.. شتاب‌سنج داخلی توسط برخی از برنامه‌های کاربردی مورد استفاده قرار گیرد که برای پاسخ به تکان دادن دستگاه (یکی از نتایج شایع آن دستور خنثی‌سازی است) و یا چرخش آن را به سه بعد (یکی از نتایج شایع آن تعویض از عمودی به افقی است).

modeiOS از OX مک مشتق شده‌است، که با آن که سهام آن به بنیاد داروین تعلق دارد، و در نتیجه این سیستم‌عامل شبه‌یونیکس از طبیعت است.

در iOS، چهار انتزاع لایه وجود دارد: لایهٔ هستهٔ سیستم‌عامل، لایهٔ هستهٔ خدمات، لایهٔ رسانه‌ها و کاکائو لایهٔ لمسی است. نسخه کنونی سیستم عامل ۷٫۱ با استفاده از حدود ۱٫۵–۱ گیگابایت ذخیره‌سازی دستگاه که با مدل‌های دیگر متفاوت است.

دانلــود بـاکـــس

لینک های دانلود در این باکس قرار دارد
 • ۲۰ مگابایت
 • سورس ایران
 • پسورد : www.sourceiran.com

دیدگاه کاربران

تعداد دیدگاه های کاربران : ۲ دیدگاه

مجید

متاسفانه فایل Rar جلسه های ۲۰ الی ۲۲ ناقصند و علیرغم چندبار دانلودی که انجام دادم همچنان این error رو میده :
The archive is corrupted

پاسخ دهید
۲

  محمد همتی در پاسخ مجید

  لطفا دوست عزیز دوباره کامل دانلود کنید
  و بگید چند مگ هست وقتی دانلود میکنید

  پاسخ دهید
  ۰


Top