دانلود آموزش wpf

دانلود آموزش wpf

آموزش برنامه نویسی wpf

یکی از تکنولوژی های برنامه نویسی که در net.framwork ارائه شده است و مورد علاقه کاربران و برنامه نویسی های ایرانی قرار گرفته برنامه نویسی WPF هست wpf که مخفف Windows Presentation Fundastion می باشد تکنولوژی ای است که در net.framwork عرضه شده و بر روی win vista,win sever20008,win xp service packe 2 جواب می دهد مهمترین مساله ای که برنامه نویسان #C تحت App با آن سر و کار دارند طراحی واسط های کاربری در مدل های برنامه نویسی است قبل از wpf همیشه بخش کد و منطق برنامه درگیر بوده و این باعث معضل در گروه های برنامه نویسی شده است به این دلیل که همیشه طراح با کدنویس درگیر است و این مشکل زمانی بیشتر می شود که طراح برنامه از کد نویسی اطلاعاتی نداشته باشد و حال این مسئله با آمدن تکنولوژی WPF و همراه آن زبان نشانه گذاری XAML حل شده است در در win app ما توانایی زیادی جهت Design برای form خود نداشتیم حال با آمدن wpf توانایی ما جهت انجام اینکار افزوده شده است . و در این پست کتابی رو در این مورد آماده کرده ایم که در قالب ۱۳۳ صفحه مطالب خوبی رو در زمینه آموزش برنامه نویسی wpf ارائه میدهد . البته داخل سایت آموزش برنامه نویسی wpf هم هست مثل فیلم آموزش کامل برنامه نویسی WPF یا کتاب آموزش برنامه نویسی wpf که می توانید استفاده کنید .

XAML in wpf: یکی از کاربرد های XAML در هنگام برنامه نویسی WPF می باشد که امکانات بسیاری را برای شما فراهم می کند.هر سند XAML در WPF می تواند نگهدارنده آبجکت های WPF باشد.

این آبجکت های می توانند در بالاترین سطح، پنجره های باشند و یا تنها یک آبجکت خط و یا یک مستطیل طراحی شده توسط شما باشد.

بنیان نمایش ویندوز WPF :
بنیان نمایش ویندوز (به انگلیسی: Windows Presentation Foundation) (یا WPF) که توسط مایکروسافت ایجاد شد، یک زیر سیستم گرافیکی برای رندر کردن واسط‌های کاربر در برنامه‌های کاربردی تحت ویندوز می باشد. WPF بستری هسته WPF یک موتور رندرینگ برداری و مستقل از وضوح تصویر است که برای بهره برداری از مزایای سخت افزارهای گرافیکی امروزی ساخته شده است. تعبیه WPF در نسخه‌های سیستم عامل ویندوز از ویندوز ویستا و ویندوز سرور ۲۰۰۸ آغاز شد، که البته در ویندوز XP و ویندوز سرور ۲۰۰۳ نیز قابل استفاده است.

WPF که پیشتر به نام “Avalon” شناخته می شد، اولین بار به عنوان بخشی از چارچوب دات نت ۳ به بازار آمد. WPF به جای استفاده از سیستم قدیمی تر واسط دستگاه گرافیک (GDI) از دایرکت ایکس استفاده می کند. WPF سعی دارد که مدل پایداری از برنامه نویسی ارائه کند که در آن واسط کاربر از منطق تجاری(Business Logic) برنامه کاملاً جدا باشند. از این جهت شباهت زیادی به زول (زبان برنامه‌نویسی) و SVG دارد.

WPF از XAML (با تلفظ زمل)، که از مشتقات ایکس‌ام‌ال (XML) است، برای تعریف و پیوند عناصر تشکیل دهنده واسط کاربر استفاده می کند. برنامه‌های WPF می توانند به صورت مستقل ومنزوی یا به صورت شی ادغام شده در یک صفحه وب به کار روند.

مایکروسافت سیلورلایت نیز از WPF استفاده می کنند تا کنترل‌های وب ادغام شده در صفحات را به شیوه ای قابل مقایسه با ادوبی فلش ارائه دهد، اما تاکید آن بیشتر بر مدل شیئی واسط کاربر است تا پویانمایی. سیلور لایت از رندرینگ زمان اجرای سه بعدی پشتیبانی نمی‌کند.

آموزش wpf
ویژگی‌های برنامه نویسی WPF :
بنیان نمایش ویندوز مجموعه ای از امکانات و ویژگیها را به برنامه نویسان می دهد تا بتوانند به آسانی واسط‌های کاربر خیره کننده ای ایجاد کنند. این ویژگیها شامل موارد زیر می گردد:

بستری یکپارچه برای تولید واسط‌های کاربر امروزی :
پیش از WPF، ساختن واسط کاربری برای برنامه‌های تحت ویندوز نیازمند به استفاده از فناوریهای مختلفی مانند GDI+، Windows Forms و بسیاری از فناوری های دیگر بود. WPF کارکردهای فناوریهای مختلف را در یک فناوری کنار هم گردآورده است تا ایجاد واسط‌های کاربر غنی و خیره کننده آسانتر گردد.

امکان همکاری موثر بین برنامه نویسان و طراحان واسط کاربر :
با استفاده از زبان نشانه کذاری زمل (XAML) امکان این به وجود می آید که طراحان واسط کاربر طراحی‌های گرافیکی خود را انجام دهند و برنامه نویسان کد لازم برای جان دادن به واسط کاربر راایجاد کنند.

برنامه نویسی با WPF :
WPF به صورت زیرمجموعه ای از کلاسها در مجموعه کلاسهای دات نت(نسخه‌های ۳و ۴ یا احتمالاً بالاتر ) هستند که اکثراً در فضای نام “System.Windows” قرارگرفته اند. علاوه بر این مایکروسافت ساختارهای برنامه نویسی جدیدی مانند Dependency Property و Routed Event را ارائه نموده است.

دانلــود بـاکـــس

لینک های دانلود در این باکس قرار دارد
  • ۲ مگابایت
  • سورس ایران
  • پسورد : www.sourceiran.com

دیدگاه کاربران

تعداد دیدگاه های کاربران : ۰ دیدگاه
هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.


Top