دانلود کتاب آموزش اسمبلی (زبان ماشین) و برنامه سازی سیستم

در این پست یک کتاب در مورد برنامه نویسی اسمبلی یا همون برنامه نویسی زبان ماشین میخوایم بذاریم. این کتاب منبع خوبی برای دانشجویان و تمام برنامه نویسانی هست که میخواهند زبان ماشین رو یاد بگیرند و با اون برنامه بنویسند. این کتاب در قالب ۴۰۰ صفحه نگارش شده است. در سایت تعداد زیادی مطلب در مورد آموزش برنامه نویسی اسمبلی منتشر کردیم مثل جزوه آموزش زبان برنامه نویسی اسمبلی، آموزش زبان اسمبلی و دانلود بسته آموزشی اسمبلی تحت ویندوز به زبان فارسی که میتوانید دانلود کنید.

کتاب آموزش اسمبلی

توضیحی در مورد زبان اسمبلی دهیم، زبان همگذاری یا اسمبلی (Assembly) به مجموعه زبان‌های برنامه‌نویسی سطح پایینی اطلاق می‌شود که در آن مستقیماً دستورالعمل‌های پردازندهٔ اصلی (CPU) نوشته می‌شود ( یعنی دستوراتی که ALU توانایی انجام آنها را دارد.)
به دلیل سطح پایین بودن این زبان‌ها، نوشتن، اشکال‌زدایی و نگهداری برنامه سخت‌تر است. برای هر خانوادۀ CPU یک زبان اسمبلی وجود دارد.
این زبان به زبان مادر کامپیوتر بسیار نزدیک می‌باشد به‌طوری که تمامی برنامه‌های اولیه همچون ++C توسط زبان اسمبلی ساخته شده است و همچنین اکثر کارها در زمینۀ هک و مانند آن با این زبان انجام می‌شود. در زبان اسمبلی هر دستور زبان متناظر یک دستور باینری است. این زبان را با استفاده از اسمبلر‌ها می‌توان به زبان ماشین یعنی صفر و یک تبدیل کرد. نرم‌افزارهای اسمبلر بر روی سیستم نصب شده و با وارد کردن کدهای اسمبلی و اشکال‌زدایی کردن آن می‌توان آن‌ها را به زبان ماشین تبدیل کرد.

دانلــود بـاکـــس

لینک های دانلود در این باکس قرار دارد
  • ۱.۵ مگابایت
  • سورس ایران
  • پسورد : www.sourceiran.com

دیدگاه کاربران

تعداد دیدگاه های کاربران : ۰ دیدگاه
هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.


Top