کتاب آموزش لینوکس

کتاب آموزش لینوکس

کتاب آموزش لینوکس

سلام.امروز کتاب خوبی در مورد سیستم عامل لینوکس آماده کردیم که در قالب ۷۲ صفحه مطالب خوبی در مورد سیستم عامل لینوکس ارائه میده و یک منبع جمع و جور هست که میشه روش حساب کرد برای یادگیری لینوکس و پیشنهاد میشه یه نگاهی هم به این کتاب بندازید اگر میخواید لینوکس یاد بگیرید .
لینوکس به طور معمول به گروهی از سیستم عامل های رایانه ای گفته می شود که به صورت متن باز (open Source) که تحت مجوز گنو (GNU) ساخته می شود. این بدین معنی است که هر فردی می تواند از آن به صورت آزادانه و رایگان از آن استفاده کند، در آن تغییر ایجاد کند و همچنین آن را برای استفاده به دیگران بدهد. در حقیقت باید هسته ی لینوکس را لینوکس نامید.
کاربرانی که دارای آشنایی کمتری با گنو/لینوکس هستند، جذب توزیع هایی می شوند که دارای ابزارهای پیکربندی گرافیکی است که آنها را قادر می سازد راحت تر سیستم شان را اداره و نصب نمایند. همچنین دارای نرم افزارهای جدیدی باشد که به آنها حداکثر قابلیت ها را ارائه نماید.
چون لینوکس یک سیستم عامل متن باز است هر کسی می تواند آن را مطابق با نیاز های خود تغییر دهد و توزیع جدیدی از آن ارائه کند. هم اکنون حدود ۶۰۰ توزیع با پشتیبانی فعال وجود دارد. توزیع های رایج و محبوب عبارتند از:
Ubuntu- OpenSUSE- Fedora -Gentoo –Slackware- ArchLinux -Mint – BackTrack – redhat
در این کتاب یکی از توزیع های لینوکس که ابونتو (Ubuntu) نام دارد آموزش داده شده است.

دانلــود بـاکـــس

لینک های دانلود در این باکس قرار دارد
  • 2.5 مگابایت
  • سورس ایران
  • پسورد : www.sourceiran.com

دیدگاه کاربران

تعداد دیدگاه های کاربران : ۰ دیدگاه
هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.


Top