کتاب راه های حفظ امنیت اطلاعات در شبکه های اجتماعی

کتاب راه های حفظ امنیت اطلاعات در شبکه های اجتماعی

کتاب راه های حفظ امنیت اطلاعات در شبکه های اجتماعی

در این مطلب کتابی با نام امنیت اطلاعات در شبکه های اجتماعی نوشته مژگان شبانیان را قرار دادیم . این کتاب به مسائل مرتبط با راه های حفظ امنیت اطلاعات و اهمیت امنیت اطلاعات در شبکه های اجتماعی می پردازد . با توجه به گستردگی شبکه های اجتماعی و نفوذ آن ها در زندگی روزمره داشتن امنیت در این زمینه بسیار مهم و یکی از نیاز های هر یک کاربران اینترنت می باشد و باید به این موضوع توجه لازم را داشته باشد و با راه های ایمن ماندن در شبکه های اجتماعی آشنا باشد که این کتاب کوتاه ( ۱۴ صفحه ) این میزان آگاهی را به شما منتقل می کند .

 

شبکهٔ اجتماعی ساختاری اجتماعی است که از گره‌هایی (که عموماً فردی یا سازمانی هستند) تشکیل شده‌است که توسط یک یا چند نوع خاص از وابستگی — مانند ایده‌ها و تبادلات مالی، دوست‌ها، خویشاوندی، لینک‌های وب، سرایت بیماری‌ها (اپیدمولوژی) — به هم متصل اند.

تحلیل شبکه‌های اجتماعی روابط اجتماعی را با اصطلاحات رأس و یال می‌نگرد. رأس‌ها بازیگران فردی درون شبکه‌ها هستند و یال‌ها روابط میان این بازیگران هستند. انواع زیادی از یال‌ها می‌تواند میان رأس‌ها وجود داشته باشد. نتایج تحقیقات مختلف بیانگر آن است که می‌توان از ظرفیت شبکه‌های اجتماعی در بسیاری از سطوح فردی و اجتماعی به منظور شناسایی مسائل و تعیین راه حل آنها، برقراری روابط اجتماعی، اداره امور تشکیلاتی، سیاستگذاری و رهنمون سازی افراد در مسیر دستیابی به اهداف استفاده نمود.

در ساده‌ترین شکل یک شبکهٔ اجتماعی نگاشتی از تمام یال‌های مربوط، میان رأس‌های مورد مطالعه‌است. شبکهٔ اجتماعی هم چنین می‌تواند برای تشخیص موقعیت اجتماعی هر یک از بازیگران مورد استفاده قرار گیرد. این مفاهیم غالباً در یک نمودار شبکهٔ اجتماعی نشان داده می‌شوند که درآن، نقطه‌ها رأس‌ها هستند و خط‌ها نشانگر یال‌ها.

دانلــود بـاکـــس

لینک های دانلود در این باکس قرار دارد
  • 0.6 مگابایت
  • سورس ایران
  • پسورد : www.sourceiran.com

دیدگاه کاربران

تعداد دیدگاه های کاربران : ۰ دیدگاه
هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.


Top