کاربردپذیری در وب و تجربه کاربری

در طراحی تعامل، کاربردپذیری (Usability) شاخصه‌ای است که میزان سهولت کاربری یک ابزار را نشان می‌دهد.
تعریف کاربردپذیری از دیدگاه سازمان بین‌المللی استانداردسازی : میزانی که یک محصول می‌تواند توسط کاربران خاصی برای رسیدن به هدفی معین، مورد استفاده قرار گرفته و در حین استفاده، ضمن داشتن اثربخشی و کارایی، رضایت کاربر را در زمینهٔ مورد استفاده تأمین کند.

کاربردپذیری در وب

کاربردپذیری در وب و تجربه کاربری

در این مطلب کتاب معروف و فوق العاده Don’t Make Me Think, Revisited رو آماده کردیم نوشته Steve Krug ، یکی از بهترین کتاب ها در زمینه کاربردپذیری در وب و تجربه کاربری است که خواندنش بشدت توصیه شده. کتاب بطور کلی حاوی گفتمان: طرح نباید مخاطب را وادار به تفکر و درگیری کند، است. ویرایش سوم این کتاب حاوی مطالب جدید و بروزی است که بهتر است آن را مطالعه کنیم.

کتاب کراگ که با زیرعنوان ” رویکرد عمومی در کاربری وب “، امروز نیز به اندازه روز انتشار آن هنوز محبوب و شناخته شده است. در سال ۲۰۰۰ هرکه به نوعی در صنعت طراحی وب فعالیت داشته است، مطالعه این کتاب را بر خود فرض دانسته و مطالب آن را به خاطر می سپرد. آرگس زلدمن : اگرچه در آن دوران کتبی که در رابطه با وب منتشر می شدند، همگی برخوردی آمرانه و غیر خلاق داشتند، کتاب استیو زبانی دوستانه و سرگرم کننده دارد. تا قبل از مطالعه این کتاب، کاربری وب را در تضاد با طراحی وب می دانستم. موردی که مدیران پروژه، توسعه دهندگان، بازاریابان و مسئولان تهیه محتوا در وبسایتها نیز با آن در کلنجار بودند. اما اکنون بر این باورم مطالعه آن برای تمامی افرادی که خواهان رضایت بخشی به کاربران وبسایت خود هستند، الزامی است.

دانلــود بـاکـــس

لینک های دانلود در این باکس قرار دارد
  • ۸ مگابایت
  • سورس ایران
  • پسورد : www.sourceiran.com

دیدگاه کاربران

تعداد دیدگاه های کاربران : ۰ دیدگاه
هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.


Top