کتاب پیکربندی ویندوز سرور ۲۰۰۸ اکتیو دایرکتوری

کتاب پیکربندی ویندوز سرور 2008 اکتیو دایرکتوری

پیکربندی ویندوز سرور ۲۰۰۸

همیشه برای یادگیری شبکه یکی از بهترین منابع کمک آموزشی برای آموزش استفاده از کتاب های ارائه شده توسط شرکت مایکروسافت می باشد. در این پست کتابی رو آماده کردیم با عنوان پیکربندی ویندوز سرور ۲۰۰۸ اکتیو دایرکتوری که در قالب ۶۰۸ صفحه نگارش شده است که می توان گفت کتابی فوق العاده در زمینه پیکربندی ویندوز سرور که به زبان فارسی ترجمه شده است .

از آنجا که ممکن است برای برخی از دانشجویان خواندن کتاب به زبان اصلی زمان گیر باشد، برای اولین بار کتاب Configuration Windows Server 2008 Active Directory به همت آقای مهندس امیر حسین رجبی یکی از اساتید و متخصصین مجرب در زمینه شبکه، ترجمه گشته و به صورت کاملا رایگان در اختیار شما دوستان سورس ایرانی عزیز قرار میگیرد.

توضیحی هم در مورد ویندوز سرور ۲۰۰۸ ارائه دهیم شاید بعضی از کاربرانی که این مطلب رو میخونند اطلاعاتی در مورد این ویندوز نداشته باشند ، ویندوز سرور ۲۰۰۸(به انگلیسی: Windows Server 2008) یک سیستم‌عامل از خانواده مایکروسافت ویندوز و از گروه ویندوز سرور تولید شده از شرکت مایکروسافت و برای سرور است که با نام‌های “Win2K8″و “W2K8” هم از آن یاد می‌شود. این ویندوز به صورت آزمایشی در تاریخ ۴ فوریه ۲۰۰۸ میلادی (۱۵ بهمن ماه سال ۱۳۸۶ شمسی) وارد بازار شد و نسخه نهایی آن در تاریخ ۲۷ فوریه ۲۰۰۸ میلادی (۸ اسفند ماه سال ۱۳۸۶ شمسی) وارد بازار شد. این ویندوز جایگزین مناسبی برای Windows Server 2003 بود. نخسه دوم این ویندوز با نام Windows Server 2008 R2 در تاریخ ۲۲ ژوئیه سال ۲۰۰۹ (۱ تیر ماه سال ۱۳۸۸ شمسی) وارد بازار شد.

ویژگی‌ها (Features) :
ویندوز سرور ۲۰۰۸ بر کدهای پایه‌ای یکسان با ویندوز ویستا بنا شده است، بنابراین معماری و قابلیت‌های تقریبا یکسانی را دارا می‌باشد. از انجایی که پایه کدها یکسان می‌باشد، بصورت اتوماتیک بسیاری از ویژگی‌های جدید در ویندوز ویستا را در خود دارد، ویژگی‌هایی چون technical, security, management and administrative features.

Server Core – Active Directory roles – Failover Clustering – Self-healing NTFS – Hyper-V – Windows System Resource Manager – Server Manager

دیگر ویژگی‌ها (Other Features):

Core OS improvements – Active Directory improvements – Policy related improvements – Disk management and file storage improvements – Protocol and cryptography improvements – Improvements due to client-side (Windows Vista) enhancements – Miscellaneous improvements

دانلــود بـاکـــس

لینک های دانلود در این باکس قرار دارد
  • 10.8 مگابایت
  • سورس ایران
  • پسورد : www.sourceiran.com

دیدگاه کاربران

تعداد دیدگاه های کاربران : ۰ دیدگاه
هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.


Top