پیکربندی و مدیریت ویندوز سرور ۲۰۰۸R2

پیکربندی و مدیریت ویندوز سرور 2008R2

آموزش پیکربندی و مدیریت ویندوز سرور

در این پست کتابی رو آماده کردیم در مورد ویندوز سرور ۲۰۰۸ R2 که در قالب ۵۹۰ صفحه که میتوانم بگویم بهترین منبع برای یادگیری ویندوز سرور ۲۰۰۸ R2 هست کتابی کامل و جامع در این زمینه و شما عزیزان به صورت رایگان از این پست می توانید دانلود کنید ، ویندوز سرور ۲۰۰۸ R2 دومین نسخه از ویندوز سرور ۲۰۰۸ و یکی از پرطرافدارترین محصولات در زمینه سیستم عامل شبکه است که پس از انتشار توانست به سرعت جای خود را در انواع شبکه های کوچک و بزرگ باز نماید. در کتاب حاضر شما بیشتر با این سیستم عامل آشنا خواهید شد.

فهرست سرفصل های کلی کتاب آموزش پیکربندی و مدیریت ویندوز سرور ۲۰۰۸R2:
آشنایی با مدل های مرجع، آدرس ها IP و سابنتینگ
نصب و ارتقاء به ویندوز سرور ۲۰۰۸ R2
آشنایی با Server Core
DNS و نامگذاری
مدیریت پروتکل DHCP
اکتیو دایرکتوری
ایجاد و مدیریت حساب های کاربری و گروه ها
ایجاد و مدیریت سیاست های گروهی
اشتراک گزاری فایل ها و ایجاد File server
اشتراک گذاری پرینتر و ایجاد Print Server
اتصال کاربران به سرور و دامنه
Backup گیری از سرور، پوشه ها و اکتیو دایرکتوری
اشتراک گذاری اینترنت و راه اندازی سرور NAT سرور ۲۰۰۸R2

ویندوز سرور ۲۰۰۸(به انگلیسی: Windows Server 2008) یک سیستم‌عامل از خانواده مایکروسافت ویندوز و از گروه ویندوز سرور تولید شده از شرکت مایکروسافت و برای سرور است که با نام‌های “Win2K8″و “W2K8” هم از آن یاد می‌شود. این ویندوز به صورت آزمایشی در تاریخ ۴ فوریه ۲۰۰۸ میلادی (۱۵ بهمن ماه سال ۱۳۸۶ شمسی) وارد بازار شد و نسخه نهایی آن در تاریخ ۲۷ فوریه ۲۰۰۸ میلادی (۸ اسفند ماه سال ۱۳۸۶ شمسی) وارد بازار شد. این ویندوز جایگزین مناسبی برای Windows Server 2003 بود. نخسه دوم این ویندوز با نام Windows Server 2008 R2 در تاریخ ۲۲ ژوئیه سال ۲۰۰۹ (۱ تیر ماه سال ۱۳۸۸ شمسی) وارد بازار شد.

ویژگی‌ها (Features) :
ویندوز سرور ۲۰۰۸ بر کدهای پایه‌ای یکسان با ویندوز ویستا بنا شده است، بنابراین معماری و قابلیت‌های تقریبا یکسانی را دارا می‌باشد. از انجایی که پایه کدها یکسان می‌باشد، بصورت اتوماتیک بسیاری از ویژگی‌های جدید در ویندوز ویستا را در خود دارد، ویژگی‌هایی چون technical, security, management and administrative features.

Server Core – Active Directory roles – Failover Clustering – Self-healing NTFS – Hyper-V – Windows System Resource Manager – Server Manager

دیگر ویژگی‌ها (Other Features):

Core OS improvements – Active Directory improvements – Policy related improvements – Disk management and file storage improvements – Protocol and cryptography improvements – Improvements due to client-side (Windows Vista) enhancements – Miscellaneous improvements

دانلــود بـاکـــس

لینک های دانلود در این باکس قرار دارد
  • 17.3 مگابایت
  • سورس ایران
  • پسورد : www.sourceiran.com

دیدگاه کاربران

تعداد دیدگاه های کاربران : ۱ دیدگاه

elham

مرسی عالی بود.

پاسخ دهید
۱


Top