آموزش نسل پنجم شبکه‌های موبایل ۵G

دانلود کتاب آموزش شبکه‌های موبایل 5G

آموزش نسل پنجم شبکه‌های موبایل ۵G

دنیا روز به روز در حال پیشرفت هست هر روز تکنولوژی جدیدی وارد بازار می شود و دنیا روز به روز متحول تر  می شود یکی از این تکنولوژی ها شبکه های موبایل هست و این بار شبکه موبایل ۵g که برخی از کارشناسان و مدیران شرکت‌های بزرگ دنیا اعتقاد دارند، ۵G زندگی بشر را متحول خواهد کرد و یکی از بزرگ‌ترین دستاوردها پس از اینترنت است. پیش‌بینی می‌شود ۵G دنیای اسمارت‌فون‌ها، خودران‌ها، روبات‌های پرنده، اینترنت اشیا و شهرهای هوشمند را دگرگون کند چون سرعتی صدها برابر سرعت تبادل اطلاعات روی ۴G یا LTE ارایه می‌کند. برخی از شرکت‌ها به دنبال این هستند که ۵G بتواند احساس داشته باشد و درک کند. جنس اطلاعات تبادلی براییش مهم باشد و به طور هوشمند با اینترنت و ارتباطات مختلف رفتار کند. در این پست کتاب ۵۰ صفحه ای را آماده کردیم که به صورت مختصر و مفید در مورد ۵g توضیح میدهد در بخش پایین سرفصل های این کتاب را آوردیم و در ادامه در مورد شبکه ۵g توضیحاتی داده ایم که خالی از لطف نیست .

فهرست مطالب کتاب نسل پنجم شبکه‌های موبایل ۵G:

  • مقدمه (وقتی از ۵G حرف می‌زنیم، دقیقاً از چه حرف می‌زنیم؟)
  • تاریخچه مختصری از شبکه‌های موبایل
  • دنیای دیوانه شبکه‌های موبایل آینده
  • دیوانگی در شبکه‌ برای زندگی راحت‌تر
  • ۵ نکته که باید درباره شبکه‌های ۵G بدانیم
  • شبکه‎های ۵G برای ما چه خواهند کرد؟

نسل پنجم شبکه تلفن همراه چیست ؟

نسل پنجم شبکه تلفن همراه (۵G)، استانداردهای پیشنهادی برای نسل جدید ارتباطات سیار است که پس از نسل چهارم شبکه تلفن همراه فعلی ارائه می‌شود. برنامه ریزی آن به جای افزایش سرعت اتصال اینترنت، بر ظرفیت بیشتر نسبت به نسل چهارم هدفگذاری شده است، که اجازه تعداد بیشتر کاربران ارتباطات باندپهن سیار در هر واحد سطح شبکه و نیز مصرف بدون محدودیت داده ها در مقیاس گیگابایت در ماه را می دهد. در نتیجه، امکان ارتباط به صورت رسانه جاری در ساعات زیاد از طریق تلفن همراه را برای افراد فراهم می کند. همچنین، هدف عملیاتی دیگر آن بهبود پشتیبانی از ارتباطات ماشین به ماشین، یعنی اینترنت اشیا، با هزینه کمتر، مصرف باتری کمتر و تأخیر کمتر از نسل چهارم می باشد.

در اوایل ۲۰۱۲، اتحادیه بین‌المللی مخابرات (ITU) تحت نظر سازمان ملل برنامه‌ای را برای توسعهٔ تیم ارتباطات بین‌المللی موبایلی (IMT) برای افق ۲۰۲۰ و فرای آن (IMT-2020) آغاز کرد. در نتیجه رسماً یک مسابقهٔ جهانی برای تعیین نسل پنجم (۵G) شبکهٔ موبایل شروع شد. در سه سال بعدی تصویر سیستم این نسل بعدی شروع به شکل‌گیری کرد.

یک پیشنهاد پیش‌نویس از سوی ITU-R دربارهٔ IMT-2020، سه کاربرد کلیدی در ۵G را به عنوان موبایل پهن‌باند افزایش یافته تعریف می‌کند، ارتباطات ماشینی سنگین، فوق قابل اطمینان و ارتباطات با نهفتگی کم. همچنین گزارش مشابهی به راهنمایی دربارهٔ ملزومات این سناریوها در زمینهٔ شاخص‌های اجرایی مانند بازدهٔ طیف، نهفتگی، چگالی ارتباط، ظرفیت ترافیکی ناحیه اشاره می‌کند.

معماری شبکهٔ ۵G :

شبکهٔ ۴G فعلی برای سلولهای کوچک بی قاعده طراحی نشده بودند. بر اساس سیر تکاملی بلند مدت که وقفهٔ زمان مخابره یک میلی ثانیه و پیشوند تناوبی حدود ۵ میلی ثانیه است این امر باعث شده است. همچنین، یک ایستگاه پایهٔ سلول کوچک LTE) eNB) به شدت مشابهٔ یک eNB سلول بزرگ بالغ در حوزهٔ کاربردی است با این تفاوت که توان انتقالش کمتر است. به علاوه رابط درون سلول به مقدار زیادی توسط آرایش طرح‌ریزی شده کنترل شده است. در ۵G ما پیش بینی می‌کنیم که آنها به دو نوع از گره‌ها با خصوصیات مشخص و منحصر به فرد در عملکرد تکاملی تبدیل شوند.

دانلــود بـاکـــس

لینک های دانلود در این باکس قرار دارد
  • ۳ مگابایت
  • سورس ایران
  • پسورد : www.sourceiran.com

دیدگاه کاربران

تعداد دیدگاه های کاربران : ۰ دیدگاه
هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.


Top