آموزش ساخت دست رباتیک

آموزش ساخت دست رباتیک

آموزش ساخت دست رباتیک

بر اساس قولی که به دوستان داده بودیم مبنی بر گذاشتن کتب و منابع آموزش ساخت ربات و مباحث رباتیک باز به سراغ یک منبع دیگه رفتیم . اگه یادتون باشه در پست دیگر یک کتاب خوب با عنوانآموزش ساخت ربات ساده برای دانلود قرار دادیم که برای کسایی که از ربات و رباتیک چیزی نمیدونند خیلی منبع خوبی هست و بهتره اول این کتاب رو بخونند و بعد برید سراغ منابع دیگر.

در این پست کتاب آموزش طراحی و ساخت دست رباتیک رو برای کاربران آماده کردیم که در قالب ۴۹ صفحه نگارش و منتشر شده است.
دست آسمان یک بازوی رباتیک ۹ درجه آزادی می باشد، که کنترل آن توسط لباس ثبت حرکاتی که همراه با ربات ارائه شده انجام می شود. در این کتاب به شرح کامل فرایند طراحی و ساخت این ربات پرداخته ایم.
ربات مورد بحث در واقع مشابه دست راست انسان می باشد. این دست توانایی انجام بیشتر حرکات دست راست را دارد، این حرکات شامل: جمع و باز شدن دست ازمحل کتف، چرخش از محل کتف، جمع و باز شدن از محل آرنج، پیچش مچ و حرکت مستقل ۵ انگشت دست می باشد. برای کنترل این ربات لباسی مجهز به سنسور های خمشی طراحی و ساخته شد. این لباس حرکات یک دست واقعی را ثبت میکند و پس از پردازش داده های ارسالی از سنسور های موجود در این لباس بازو حرکاتی مشابه با دست فردی که لباس را بر تن دارد انجام می دهد.

پروژه دست آسمان یک پروژه کاملا اپن سورس بوده و تمامی منابع آن شامل:
طراحی سه بعدی
نقشه مدار های ربات
برنامه میکروکنترلر
آموزش ساخت و راه اندازی ربات از ابتدا تا انتها

یه توضیح هم در مورد ربات بدم ، رُبات یک دستگاه الکترو-مکانیکی یا یک نرم افزار هوشمند برای جایگزینی با انسان به هدف انجام وظایف گوناگون است. یک ماشین که می‌تواند برای عمل به دستورهای گوناگون برنامه‌ریزی گردد و یا یک سری کارهای ویژه انجام دهد. به ویژه آن دسته از کارها که فراتر از توانایی‌های طبیعی و سرشتی بشر باشند. این ماشین‌های مکانیکی برای بهتر به انجام رساندن کارهایی چون احساس کردن، دریافت نمودن و جابجایی اشیا یا کارهای تکراری مانند جوشکاری فراوری می‌شوند.

دانلــود بـاکـــس

لینک های دانلود در این باکس قرار دارد
  • 5.6 مگابایت
  • سورس ایران
  • پسورد : www.sourceiran.com

دیدگاه کاربران

تعداد دیدگاه های کاربران : ۰ دیدگاه
هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.


Top