فیلم آموزش SQL Server | جلسه ۲۵

فیلم آموزش SQL Server

فیلم آموزش SQL Server

با جلسه دیگر از دوره sql در خدمت شما هستیم در جلسه قبل در مورد برنامه Performance Monitor صحبت کردیم در این جلسه در مورد نظارت بر مشکلات cpu صحبت خواهیم کرد .

نظارت بر عملکرد CPU : 

همان طور که در جلسه قبل مشاهده فرمودید در برنامه Performance Monitor یکی از اشیاءی که می توانیم مورد نظارت قرار دهیم CPU یا پردازشگر سرور است. اما قبل از اینکه به نحوه ی مونیتور کردن Processor بپردازیم به توضیح چند مفهوم می پردازیم:

  • مفهوم Processor: پردازنده یا Processor واحدی است که توسط OS ایجاد می شود و وظیفه آن مدیریت اجرای یک برنامه است.
  • مفهوم Thread: هر خط ارتباطی بین Application و CPU را Thread می گویند. اگر این خط ارتباطی یک عدد باشد Single Thread نامید می شود و اگر چندین خط ارتباطی ایجاد شود، Multy Thread نامیده خواهد شد. توجه داشته باشید که Threadها بین CPUها تقسیم می شوند.
  • مفهوم Parallel Process: اجرای همزمان دو یا چند فرآیند را Parallel Process می نامند و یکی از مهمترین محاسن Parallel Process کاهش زمان اجرای محاسبات می باشد.

اگه اطلاع داشته باشید یکی از محبوبترین پایگاه داده های موجود پایگاه داده SQL Server هست که مورد توجه خیلی از کاربران بخصوص ایرانی قرار گرفته است در این دوره ما از SQL Server 2008 استفاده کردیم به دلیل این که در اکثر ادارات ، شرکت ها و موسس های خصوصی و غیر خصوص دارند از نسخه ۲۰۰۸ استفاده میکنند بعدش کسانی که بتوانند با پایگاه داده SQL Server 2008 کار کنند می توانند از نسخه های قبلی و بعدی به راحتی استفاده کنند.

مطالبی که در این جلسه تدریس شده است :

  • نظارت بر مشکلات cpu

پایگاه داده SQL Server :

مایکروسافت اس.کیو.ال سرور یا مایکروسافت سی‌کول سرور (به انگلیسی: Microsoft SQL Server) یک نرم‌افزار سیستم مدیریت بانک‌های اطلاعاتی است که توسط شرکت مایکروسافت توسعه داده می‌شود.

دوستانی که میخواهند به صورت کامل دوره رو خریداری کنند :

دوستان عزیزی که میخواهند دوره رو به صورت جلسه ای تهیه کنند می توانند از لینک زیر استفاده کنند .

لیست جلسات دوره جامع آموزش پایگاه داده SQL Server

خرید محصول

برای خرید محصول بر روی لینک های زیر کلیک کنید

دیدگاه کاربران

تعداد دیدگاه های کاربران : ۰ دیدگاه
هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.


Top