دوره آموزش SQL Server | جلسه ۱۲

فیلم آموزش پایگاه داده sql server

دوره آموزش SQL Server

در این پست جلسه دوازدهم از دوره آموزش sql رو آماده کردیم در جلسه قبل که با عنوان دوره آموزش پایگاه داده SQL Server | جلسه ۱۱ داخل سایت قرار گرفت که در مورد آموزش نرمال سازی در sql server بود در این جلسه به سراغ آموزش دستور shrink در sql رفته ایم و آموزش در مورد بن بست یا همان deadlock هم ارائه داده ایم .

اگه اطلاع داشته باشید یکی از محبوبترین پایگاه داده های موجود پایگاه داده SQL Server هست که مورد توجه خیلی از کاربران بخصوص ایرانی قرار گرفته است در این دوره ما از SQL Server 2008 استفاده کردیم به دلیل این که در اکثر ادارات ، شرکت ها و موسس های خصوصی و غیر خصوص دارند از نسخه ۲۰۰۸ استفاده میکنند بعدش کسانی که بتوانند با پایگاه داده SQL Server 2008 کار کنند می توانند از نسخه های قبلی و بعدی به راحتی استفاده کنند.

مطالبی که در این جلسه تدریس شده است :

  • shrink و deadlock

shrink چیست ؟

Shrink در لغت به معنی جمع شدن و یا چروک شدن می‌باشد. با در نظر گرفتن همین مفهوم می‌توان گفت Shrink کردن فرآیندی است که در آن فضای Data File و Log File جمع و جور می‌شود. دستور Shrink در SQL فضای خالی فایل‌های بانک اطلاعاتی تا حد امکان از بین رفته و داده‌ها در یک قسمت جمع می‌گردند.

deadlock چیست ؟

یک بن بست زمانی رخ می دهد که دو جلسه (Session) هر یک برای  منبعی که دیگری قفل کرده است منتظر باشد ، در این حالت هیچ کدام از آنها نمی توانند ادامه پیدا کنند زیرا دیگری از بدست آوردن منبع مورد نیاز جلوگیری می کند.

انواع بن بست (Deadlock) :
در sql server دو نوع عمده بن بست می تواند رخ دهد :

  • چرخه ی بن بست
  • تبدیل بن بست 

پایگاه داده SQL Server :

مایکروسافت اس.کیو.ال سرور یا مایکروسافت سی‌کول سرور (به انگلیسی: Microsoft SQL Server) یک نرم‌افزار سیستم مدیریت بانک‌های اطلاعاتی است که توسط شرکت مایکروسافت توسعه داده می‌شود.

دوستانی که میخواهند به صورت کامل دوره رو خریداری کنند :

دوستان عزیزی که میخواهند دوره رو به صورت جلسه ای تهیه کنند می توانند از لینک زیر استفاده کنند .

لیست جلسات دوره جامع آموزش پایگاه داده SQL Server

خرید محصول

برای خرید محصول بر روی لینک های زیر کلیک کنید

دیدگاه کاربران

تعداد دیدگاه های کاربران : ۰ دیدگاه
هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.


Top