دانلود رایگان کامپوننت دلفی UtilMind AppControls

کامپوننت دلفی UtilMind AppControls

کامپوننت دلفی UtilMind AppControls

با سلام. در این مطلب دانلود مجموعه کامپوننت دلفی UtilMind AppControls v3.8.1 Full Source Delphi را به اشتراک گذاشته ایم. این مجموعه کامپوننت که App Controls نام دارد شامل چندین کامپوننت کاربردی می باشد که می توان در قسمت های مختلف برنامه ها از آنها استفاده کرد.

برای مثال اگه بخواهید برنامه تان در موقع ورود به ویندوز (Startup) اجرا شود باید با توابع کار با ریجستری در شاخه ی مورد نظر آدرس برنامه تان را ثبت کنید.

این کار می تواند وقت گیر باشد ولی با یکی از کامپوننت های این مجموعه کامپوننتی به نام AppAutorun می توانید به راحتی و با گذاشتن کامپوننت بر روی فرم، این کار را انجام دهید. یا کامپوننت اجرای یک نسخه از برنامه با نام OnlyOne ; به این صورت که در مواقعی که یک نسخه از برنامه ای که از این کامپوننت استفاده می کند در حال اجرا باشد ، و دوباره همان برنامه را اجرا کنید ، برنامه ی دوم خود به خود بسته می شود. معمولاً خیلی ها با این کار مشکل دارند و نمی دانند از چه روشی استفاده کنند تا به مشکلی بر نخورند.

کامپوننت های جالب دیگری هم در این مجموعه هست که در زیر به صورت مختصر توضیح داده شده اند:
کامپوننت AppEvents : که شامل خواص پنهان از کلاس TApplication هست که با این کامپوننت شما به برخی از این خواص و رویدادها از جمله Active/Deactive, minimize/restore, … دسترسی خواهید داشت.
کامپوننت TrayIcon : قرار دادن برنامه در System Tray ، در کنار ساعت سیستم; این کامپوننت هم کامپوننت کاملی هست و دارای قابلیت انیمیشنی کردن ایکون در کنار ساعت و قرار دادن منوی دلخواه برای کلیک راست بر روی ایکون را داراست.
کامپوننت ExtAssociation : ثبت یک پسوند جدید فایل.
کامپوننت HTTP : برای ارسال و دریافت اطلاعات از اینترنت مانند دانلود فایل یا گرفتن نتایج یک جستجو ، از جستجوی انجام شده در موتور های جستجو مانند گوگل.
کامپوننت RSSFeed : برای دریافت خروجی Feed از سایت های اینترنتی.
کامپوننت AppBar : با این کامپوننت می توانید فرم برنامه تان را به صورت TaskBar ویندوز به یکی از گوشه های تصویر بچسبانید که برای برنامه هایی که همیشه در حال اجرا هستند (مانند برنامه های بانک اطلاعاتی مورد استفاده در شرکت ها و ادارات) می تواند کاربردی و جالب باشد.
کامپوننت CaptionButton : اضافه کردنه یک دکمه با عملکرد دلخواه در کنار سه دکمه ی اصلی نوار عنوان فرم (بستن ، تغییر اندازه،کوچک کردن).
کامپوننت AnimationEffect : اعمال افکت در هنگام ظاهر شدن و بسته شدن پنجره ی برنامه.
کامپوننت FormHints : نمایش توضیحات به صورت بالون. این کامپوننت همان Hint اشیاء را به صورت Ballon نمایش می دهد.
کامپوننت FormMagnet : بوجود آوردن حالت چسبندگی در فرم.
کامپوننت FormSystemMenu : اضافه کردن ایتم های جدید به منوی SystemMenu ی پنجره ی برنامه با عملکرد دلخواه.
کامپوننت FormTopmost : نگه داشتن پنجره در بالاترین اولویت بر روی پنجره های دیگر.
کامپوننت FormRoller : استفاده از امکان Roll up , down به این صورت که با دکمه ای که به عنوان پنجره اضاف شده ، می توانید اندازه فرم را به صورت متحرک کوچک کنید به صورتی که فقط عنوان پنجره باقی بماند.
کامپوننت FormPlacementSaver : ذخیره آخرین مکان فرم و قرار گرفتن در موقعیت قبلی در اجرای بعدی برنامه.
کامپوننت FormSizeRestrictions : محدودیت اندازه فرم.
کامپوننت FormResizeGrip : قرار دادن Grip برای تغییر اندازه فرم ، در گوشه پایین، سمت راست فرم.
کامپوننت FormBackground : تغییر تصویر پس زمینه فرم با تنظیمات مختلف و بوجود اوردن Gradient.
کامپوننت FormHook : هوک های مختلف فرم از جمله هوک کردن پیام هایی که به برنامه فرستاده می شود ، اجازه دادن به کشیدن و رها کردن فایل از بیرون بر روی فرم یا غیر فعال کردن دکمه ی Close فرم یا حذف نوار عنوان و … .
کامپوننت FileStorage : ذخیره ی فایل های مختلف در داخل فایل اجرایی تولید شده ی شما که قابلیت ذخیره و استفاده در هر مکانی را داراست. این کامپوننت هم کامپوننت جالبیست.
کامپوننت WavPlayer : پخش فایل های صوتی با پسوند Wav.
کامپوننت Thread : که از کلاس TThread خود دلفی استفاده می کند و مزیتش هم بسیار آسان بودن کار با آن و تردهاست.
کامپوننت IESniffer : مانیتور کردن و بدست آوردن آدرس هایی که در هر پنجره ی مرورگر IE در حال اجرا وجود دارد.
موارد بالا از کاربردی ترین کامپوننت های این مجموعه کامپوننت بودند، اما بعد از نصب این مجموعه زبانه ی دیگری به نام App Controls C plus plus هم به Component Palette اضافه می شود که شامل کنترل های مختلفی می باشد که دارای تفاوت های اندکی با کنترل های پیشفرض دلفی است.
نحوه نصب و استفاده از کامپوننت :
ابتدا به پوشه ی Sources رفته و بسته به نسخه ی مورد استفاده ی دلفی یکی از فایل های با پسوند dpk. را اجرا کنید و سپس از کادر Packege ظاهر شده ، گزینه یCompile و سپس Install را انتخاب کنید.
حال به منوی Tools>Environment Option>Library> Library Path رفته و آدرس پوشه ای که فایل های کامپوننت در آن قرار دارد را در قسمت Gereyd items… کپی کنید ، سپس دکمه ی Add را انتخاب کنید تا آدرس پوشه ی کامپوننت به لیست بالا افزوده شود.

دانلــود بـاکـــس

لینک های دانلود در این باکس قرار دارد
  • 3 مگابایت
  • سورس ایران
  • پسورد : www.sourceiran.com

دیدگاه کاربران

تعداد دیدگاه های کاربران : ۰ دیدگاه
هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.


Top