بازار کار برنامه نویسی سی شارپ

در این مدت سعی کردیم بیشتر مطالب در حوزه بازار کار برنامه نویسی در سایت قرار دهیم بعد از اینکه مقاله کاربرد زبان برنامه نویسی سی شارپ  را در سایت منتشر کردیم خیلی از کاربران در مورد بازار کار برنامه نویسی سی شارپ سوال پرسیده بودند. در این مقاله به صورت کامل میخواهم در مورد بازار کار برنامه نویسی سی شارپ صحبت کنیم و اینکه چه مقدار از بازار برنامه نویسی ایران دست زبان سی شارپ است. 

بازار کار برنامه نویسی سی شارپ

قبل از اینکه در مورد بازار کار برنامه نویسی سی شارپ صحبت کنیم پیشنهاد میکنم مقالات زبان برنامه نویسی سی شارپ چیست؟، مدت زمان یادگیری سی شارپ و کاربرد سی شارپ در وب را مطالعه کنید تا کامل هم با این زبان آشنا شوید هم اطلاعاتی در مورد مدت زمان یادگیری آن داشته باشید.

بازار کار برنامه نویسی سی شارپ

وضعیت بازار کار برنامه نویسی سی شارپ در ایران و خارج کشور به شدت فرق میکند. در خارج کشور معمولا بازار کار اکثر زبان ها خوب است و میتوان کار پیدا کرد اما در ایران واقعا اینطور نیست. مثلا کسی که زبان برنامه نویسی روبی مسلط هستش شاید در ایران به سختی بتواند کار پیدا کند. 
در حال حاضر بازار کار برنامه نویسی ایران ختم به چند زبان برنامه نویسی خاص و تکنولوژی می شود. مثل سی شارپ، php، تکنولوژی ASP.Net، تکنولوژی زامارین، اندروید استودیو، لاروال و … .
بقیه زبان های برنامه نویسی رو میتوان گفت بازار کار خاصی در ایران ندارد. مثلا همین برنامه نونیسی پایتون واقعا یک برنامه نویس فوق العاده و عالی است اما متاسفانه فعلا در ایران بازار کار آنچنانی ندارد و میتوان گفت سخت می شود برای آن کار پیدا کرد. مگر اینکه به صورت آزاد کار یا فریلنسری کار پیدا کنید.

حال بریم به سراغ بازار کار برنامه نویسی سی شارپ، چون بحث اصلی ما هم همینه، اگر میخواهید برای ویندوز برنامه بنویسید با جرات تمام میگم که تنها زبان برنامه نویسی که در ایران بازار کار دارد برنامه نویسی سی شارپ است و میتوان گفت ۸۰ ۹۰ درصد این پروژه ها در دست زبان سی شارپ است. پس نرم افزارهای تحت ویندوز تمام بازارکارشون دست زبان سی شارپ است.

حال بیاید بازار کار برنامه نویسی سی شارپ در حوزه وب را مورد بررسی قرار دهیم. معمولا کسی که سی شارپ کار میکند برای وب کار کردن راه سختی را ندارد چون کافیه به سمت ASP.Net تحت سی شارپ برود و به راحتی هر سایتی رو دوست داشت بنویسد. اگر بخواهیم در مورد بازار کار ASP.Net صحبت کنیم باید همین نکته رو گفت از ۱۰۰ سایت برتر ایران بیش از ۵۰ سایت با ASP.Net تحت سی شارپ برنامه نویسی شده است.  پس میتوان گفت بازار کار فوق العاده در این بخش برای سی شارپ وجود دارد. اگر بخواهم از این سایت ها نام ببرم میتوانم به سایت های: ورزش سه، بانک ملی، بانک ملت، دیجی کالا، بلاگفا، نی نی سایت، جام نیوز، تبیان، رویال مایند و … که با تکنولوژی ASP.Net تحت سی شارپ نوشته شده اند.

بازار کار سی شارپ

اگر بخواهیم در مورد بازار کار برنامه نویسی سی شارپ در حوزه اندروید و ios صحبت کنیم باید بگم وضعیت قابل قبولی دارد و روز به روز به متقاضیان این مدل برنامه نویسی اضافه می شود و معمولا هم استخدام برنامه نویسی وجود دارد هم به صورت آزادکاری یا همان فریلنسری، میتوانید پروژه بگیرید. معمولا برنامه نویسی اندروید ios در سی شارپ توسط تکنولوژی زامارین انجام میگیرد.

 در کل باید گفت سی شارپ را باید زبان اصلی مورد استفاده برای توسعه‌ی اپلیکیشن‌ها، نرم‌افزار‌ها و سرویس‌های تحت پلتفرم مایکروسافت خواند. در صورتی که به دنبال توسعه‌ی اپلیکیشن‌های تحت وب با استفاده از Azur یا دات‌نت باشید یا بخواهید برای گوشی‌های‌هوشمند ویندوزفونی، اندرویدی، ios و نرم‌‌افزار‌های تحت دسکتاپ برنامه‌نویسی کنید، بهترین راه ممکن استفاده زبان سی‌شارپ است. در صورتی که دوست دارید تا در حوزه‌ی بازی برنامه‌نویسی کنید، بهتر است بدانید که موتور بازی Unity با استفاده از زبان سی شارپ توسعه داده شده است و میتوان گفت بازار کار خوبی دارد.

نکته پایانی: به نظر شخصی من شما در هر چیزی یا حوزه ای تخصص و مهارت کافی رو داشته باشید به راحتی میتوانید در آن حوزه موفق باشید. پس مهمترین چیز این است که شما صاحب تخصص باشید و کامل به زبان برنامه نویسی مورد نظر مسلط باشید. متاسفانه اکثر دانشجویان تا درگیر انتخاب زبان می شوند از اصل ماجرا دور می شوند طوری که اگر یک زبان رو انتخاب میکردند و سریع استارت کار رو میزدند الان در وسط های راه بودند. پس سریع یک زبان رو مشخص کنید و شروع کنید.

توجه: اگر به دنبال یادگیری و آموزش برنامه نویسی سی شارپ هستید پیشنهاد میکنم به مقاله چگونه متخصص سی شارپ شویم ؟ سر بزنید و این مقاله رو مطالعه کنید. در این مقاله علاوه بر نحوه یادگیری برنامه نویسی سی شارپ، منابع خوبی برای آموزش برنامه نویسی سی شارپ قرار داده ایم.

دیدگاه کاربران

تعداد دیدگاه های کاربران : ۱ دیدگاه

farhad

متشکرم عالی بود

پاسخ دهید
۰


Top