مشکل در اجرای Android Studio

در سایت مقاله آموزش نصب اندروید استودیو رو منتشر کردیم که با استقبال کاربران روبرو شد و در آن مطلب قول دادیم مشکلاتی که احتمال دارد در هنگام نصب Android Studio ایجاد شود رو مورد بررسی قرار دهیم و جواب دهیم. پس همراه ما باشید تا سوالات مطرح شده رو جواب دهیم شاید شما هم مشکل در اجرای Android Studio داشته باشید.

مشکل در اجرای Android Studio

مشکل در اجرای Android Studio

سوال :

من اندروید استودیو رو نصب کردم ولی اندروید استودیو اجرا نمیشه
ویندوزم ۷ ۶۴ بیتی هستش
این خطا رو میده :

مشکل در اجرای اندروید استودیو

جواب :

۱- به پوشه ای که نرم افزار android-studio در آن نصب است بروید. (به طور مثال: C:\Program Files (x86)\Android\android-studio)

۲- حالا به یک پوشه قبل برگردید. (C:\Program Files (x86)\Android)

۳- بر روی پوشه android-studio راست کلیک کرده و گزینه properties را انتخاب کنید.

۴- حالا در پنجره باز شده، به سربرگ Security Tab بروید.

۵- روی دکمه Edit کلیک کنید.

۶- در این زمان یک پنجره جدید باز خواهد شد، که در اینجا روی نام یوزرتان کلیک کنید.

۷- سپس از فهرست زیر آن تیک Allow رو به روی گزینه Full control فعال کنید.

۸- در آخر روی OK و دوباره روی OK کلیک کنید.

۹- تمام شد… حالا می توانید نرم افزار android studio را با راست کلیک کردن روی آن و انتخاب گزینه Run as administrator اجرا کنید.

سوال :

با سلام خدمت استاد گرامی ، تا چند وقا قبل نرم افزار بدرستی کار میکرد. ولی بعدا ارور های مکرر SDK میداد و مجبور به آپدیت کردنش شدم. در حال حاضر وارد نرم افزار نمیشه و این ارور رو میده.

مشکل در اجرای android studio

جواب :

فایل زیر رو باز کنید :

کد زیر رو در فایل ذخیره کنید :

با فایروال خاموش هم تست کنید یکبار …

سوال :

 سلام استاد خسته نباشید بنده این پروژه رو قبلا با اکلیپس نوشتم ولی وقتی با android studio باز میکنم خطای توی تصویرو میاره ممنون میشم منو راهنمایی بفرمایید؟؟؟؟؟؟

مشکل در اجرای android studio

جواب :

سلام دوست عزیز ورژن مورد استفاده اندرویدت در اندروید استودیو مشکل داره ببین sdk مربوط به اون ورژن روی سیستمت نصب هست و همچنین بررسی کن که ورژن تنظیم شده روی اندرود استودیو با خود پروژه یکی باشه.

سوال :

سلام – وقتی میخوام نرم افزار رو اجرا کنم خطای زیر رو میدهد :

Cannot launch AVD in emulator.
Output:
This application has requested the Runtime to terminate it in an unusual way.
Please contact the application’s support team for more information.
emulator: ERROR: Failed to create temp directory for crash service communication: ‘C:\Users\SHARIF~1\AppData\Local\Temp\\AndroidEmulator\539927d5-339d-11e6-b22a-b05adacbaeac’
terminate called after throwing an instance of ‘std::logic_error’
emulator: WARNING: Failed to open a temp file ‘C:\Users\SHARIF~1\AppData\Local\Temp\\AndroidEmulator\539927d5-339d-11e6-b22a-b05adacbaeac\command-line-and-environment.txt’ for writing
what(): basic_string::_S_construct null not valid
emulator: WARNING: VM heap size set below hardware specified minimum of 128MB
emulator: WARNING: Setting VM heap size to 384MB

جواب :

 اندروید استودیو را توسط ادمین سیستم ( Run As Administrator ) ران کنید.

سوال :

خطای  cannot resolve symbol R برای چی هست ؟

جواب :

Gradle را یک بار Sync کنید ( توسط آیکون منو بالا یا Tools -> Android -> Sync Project With Gradle Files ) و در صورتیکه در اجرای Gradle مشکلی داشتید در نظرات ارسال کنید تا راهنمایی کنیم.

سوال :

در صورتیکه کتابخانه های گوگل به SDK ناقص اضافه شدند توسط چطور آن ها را اضافه کنم ؟

جواب :

ابتدا وارد SDK Manger شوید ( توسط محل نصب SDK یا بر روی آیکونandroidstudioerrors در منوی بالا اندروید استودیو کلیک کنید و سپس بر روی لینک Lunch Standalone SDK Mangerr کلیک کنید ) ، ابتدا چک کنید در صورتیکه کتابخانه های موردنظر در لیست موجود بود و دانلود نشده است دانلود نمایید در غیر اینصورت اگر کلا کتابخانه ها در لیست موجود نبود اینکار را انجام دهید :

ابتدا در SDK Manger به این مکان بروید : Tools -> Options سپس در قسمت Other ، تیک گزینه Force https:// …. Sources to be fetched Using http://… را بزنید.

سپس Close را بزنید و منتظر باشید کتابخانه ها لود شود و سپس ان ها را دانلود و نصب نمایید.

توجه کنید : به علت وجود تحریم های گوگل ، می بایست با ای پی خارجی اقدام به نصب و لود کتابخانه ها نمایید.

سوال :

در صورت دریافت ارور های ناشناس و…. باید چه کنم ؟

جواب :

در صورتیکه برنامه را Run As Administrator  نکرده اید ، برنامه را Run As Administrator کنید ، ۹۰ درصد مشکلات حل خواهد شد.

سوال :

پیغام Unable to unpack file android-sdk_r22.6.2-windows.zip: error in opening zip file. Make sure you have enough disk space on destination drive and retry : برای چی هست ؟

جواب :

این اخطار دلیل را نبود فضای کافی برای نصب عنوان می کند اما در اکثر مواقع برای کاربران ایرانی، به دلیل تحریم این اخطار ظاهر می شود که راه چاره استفاده از ابزار تغییر آی پی است. اگر بعد از تغییر آی پی نیز ارور رفع نشد باید تنظیمات Proxy روی اندروید استودیو از مسیر زیر اعمال شود :
Default Settings > appearance and settings > System Settings > HTTP Proxyy و در انتها گزینه Auto Detect یا Manual Proxy و وارد کردن مشخصات پروکسی مربوطه (به عنوان پیشنهاد می توانید به جای استفاده از پروکسی روی سیستم عامل خودتان، مشخصات پروکسی http://android.hive.ir را طبق راهنمای موجود در آن وارد نمایید). خلاصه کلام اینکه مشکل به آی پی ما بر می گردد و اگر توضیحات اینجا در خصوص پروکسی کامل نبود، جستجو کنید.

سوال :

پیغام Installing Requested Components در ابتدای اجرای اندروید استودیو برای چی هست ؟ 

جواب :

به جای نصب IDE اندروید استودیو و SDK Manager به صورت مجزا، نسخه Android Studio Bundle را دانلود و نصب کنید

سوال :

مشکل Gradle: resolve dependencies یا Failed to resolve: junit:junit:4.12 و طول کشیدن بیلد شدن پروژه

جواب :

هر پروژه در آغاز و هنگام بیلد شدن، نیاز به دریافت (دانلود) تعدادی کتابخانه دارد که به صورت پیش فرض از دامنه https://bintray.com دریافت می شود اما این مخزن گاهی برای کاربران ایرانی دردسرساز می شود. برای رهایی از این مشکل باید از ابزار تغییر آی پی استفاده و یا یک منبع دیگر جایگزین منبع اصلی کرد.

برای جایگزینی از دو روش می توان اقدام کرد :
۱ : هر پروژه جدیدی که می سازید ، پروسه بیلد شدن را کنسل کنید و از بخش Gradle Scriptss ، فایل build.gradle اولی را باز کنید و “فقط” عبارت ()jcenter که دو بار تکرار شده را با عبارت ()mavenCentral جایگزین و در نهایت Sync کنید.

۲ : اگر بخواهید نیاز نباشد برای هر پروژه جدید، مرحله قبل را تکرار کنید،به مسیر نصب اندروید استودیو رفته (مانند مسیر زیر) و فایل build.gradle.ftl را توسط ++Notepad باز کنید و مانند مرحله قبل، دو عبارت jcenter() را با mavenCentral() جایگزین و سپس ذخیره کنید.هنگام ذخیره کردن اخطاری مبنی بر نیاز به دسترسی Administrator دارید که با تایید پیغام و ذخیره مجدد فایل، کار به پایان می رسد. در صورتی که نرم افزار ++Notepad را روی رایانه خود ندارید، از Notepad ویندوز استفاده کنید با این تفاوت که روی آیکون نوت پد راست کلیک کرده و با انتخاب Run as administrator آن را اجرا کنید و سپس از قسمت File، فایل موردنظر را باز کرده سپس تغییرات را انجام دهید.

C:\Program Files\Android\Android Studio\plugins\android\lib\templates\gradle-projects\NewAndroidProject\root

تذکر اول: در حال حاضر مخزن jcenter به صورت فراگیر استفاده شده و به همین دلیل بیشتر کتابخانه ها روی این مخزن قرار می گیرد و ممکن است با تغییر مخزن به mavenCentrall در افزودن برخی کتابخانه ها با مشکل مواجه شوید که بهترین راه استفاده از مخزن jcenter و دور زدن تحریم آن به واسطه ابزار تغییر آی پی می باشد (در صورت عدم رفع مشکل با ابزار تغییر آی پی خود، از Cisco AnyConnect استفاده کنید.)

تذکر دوم : با ویرایش فایل build.gradle.ftl در هنگام نصب بروزرسانی های اندروید استودیو با مشکل روبرو خواهید شد که اندروید استودیو این فایل را به عنوان فایل دستکاری شده معرفی کرده و عملیات آپدیت لغو می شود. حتما قبل از ویرایش فایل، یک نسخه کپی تهیه کنید که در مواقع لزوم با فایل ویرایش شده جایگزین و پس از بروزرسانی مجدد فایل ویرایش شده را جایگزن کنید.

سوال :

Error:CreateProcess error=216, This version of %1 is not compatible with the version of Windows you’re running… :

جواب :

ابتدا بررسی کنید اگر نسخه قدیمی جاوا را روی سیستم عامل نصب کرده اید، نسخه جدید (در فصل دوم قرار داده شده) را جایگزین کنید. سپس داخل اندروید استودیو در مسیر File -> Project Structure تیک گزینه Use Embedded JDK را برداشته و مسیری که JDK را نصب کرده اید جایگزین کنید.

سوال :

Error:Failed to find target with hash string ‘android-24’ in [Your SDK Location] :

جواب :

ابتدا داخل SDK Manager ابزار Build tools و Platform tools را به آخرین نسخه بروزرسانی کنید. در مرحله بعد از مسیر File > Invalid Caches / Restart اقدام به حذف کش نموده و در نهایت هم یک بار پروژه را Clean و سپس Rebuild نمائید (منوی Build)

سوال :

پیغام Unable to unpack file android-sdk_r22.6.2-windows.zip: error in opening zip file. Make sure you have enough disk space on destination drive and retry :

جواب :

این اخطار دلیل را نبود فضای کافی برای نصب عنوان می کند اما در اکثر مواقع برای کاربران ایرانی، به دلیل تحریم این اخطار ظاهر می شود که راه چاره استفاده از ابزار تغییر آی پی است. اگر بعد از تغییر آی پی نیز ارور رفع نشد باید تنظیمات Proxy روی اندروید استودیو از مسیر زیر اعمال شود :
Default Settings > appearance and settings > System Settings > HTTP Proxy و در انتها گزینه Auto Detect یا Manual Proxy و وارد کردن مشخصات پروکسی مربوطه (به عنوان پیشنهاد می توانید به جای استفاده از پروکسی روی سیستم عامل خودتان، مشخصات پروکسی http://android.hive.ir را طبق راهنمای موجود در آن وارد نمایید). خلاصه کلام اینکه مشکل به آی پی ما بر می گردد و اگر توضیحات اینجا در خصوص پروکسی کامل نبود، جستجو کنید.

سوال :

پیغام Installing Requested Components در ابتدای اجرای اندروید استودیو :

جواب :

به جای نصب IDE اندروید استودیو و SDK Manager به صورت مجزا، نسخه Android Studio Bundle را دانلود و نصب کنید.

این صفحه در حال تکمیل شدن می باشد .

 خطاهای اندروید استودیو

دیدگاه کاربران

تعداد دیدگاه های کاربران : ۱۴ دیدگاه

عرفان کامیابی

سلام . من وقتی نرم افزار رو باز میکنم ارور design editor unavailable a successful build میده . برای رفع این ارور باید چیکار کنم؟ تشکر از سایت خوبتون

پاسخ دهید
۰

جواد

سلام من اندروید استودیو نصب کردم
ارور app links assistant میده
لطفا راهنماییم کنید خیلی کارم گیره

پاسخ دهید
۱

نهال

سلام پزروژه من بیلد نمیشه و دو سه ساعت همسنجوری در حال لود شدن هستش خطای خاصیم نمیده فقط این خطا رو داد
unable to create Debug Bridge :unable to start adb server : unable to obtain result of ‘adb version’

پاسخ دهید
۰

نهال

سلام پروژه ام تو اندروید اصلا بیلد نمیشه و خطای خاصیم نمسده فقط یه پیغام نشون داده :
unable to create Debug Bridge:unable to start adb server:unable to obtain result of ‘adb version’

پاسخ دهید
۱

حانی

دوستان یه سوال چه طور میشه تحریم ها رو دور زد؟؟؟؟خیلی از فیلترشکن ها هم دگ کار نمیکنه…کمک کنید لدفا…..

پاسخ دهید
۰

صادق

لطفااااااااااااا یکی کمک کنع

پاسخ دهید
۰

صادق

سلام
هنگام کامپایل برنامم ی ارور میدع ک ترجمش میشع
سیستم فایل را مشخص نمیکند
لطفا کمکم کنیددددددد خواهشا

پاسخ دهید
۱

فرشاد

سلام ، خسته نباشید
من جدیدا نسخه ۳ اندروید استودیو رو نصب کردم ، فایل xml رو نشون نمیده :
روی صفحه مینویسه :
design editor is unavailable until a successful buid
روی نسخه قبل راحت اجرا میشد.
علامت run هم برای اجرای برنامه غیر فعال شده.

پاسخ دهید
۳

علیرضا

سلام وقتی نصبش کردم هرچی میزنم رو برنامه باز نمیشه run as administrator هم کردم ولی هیچ چی باز نمیشه چیکار کنم؟

پاسخ دهید
۱

محمود

سلام.۷روزه دنبال رفع این ارور میگردم اندروید استودیو اجرا نمیشه متن ارور:
could not find main class com/intellij/idea/Main
سیستم لپ تاب ۳۲ بیتی هست.android_HOME و sdk به سیستم معرفی شده.
ممنون میشم راهنمایی بفرمایین.

پاسخ دهید
۳

محمد مهدی

اگه اینکارو کنم باید تا همیشه به اینترنت وصل باشم؟

پاسخ دهید
۰

محمد مهدی

سلام من اندروید استودیو نصب کردم موقع بیلد بهم میگه learning about sting http proxi

پاسخ دهید
۱

  پشتیبان سورس ایران در پاسخ محمد مهدی

  مشکل فوق به دلیل بسته بودن سایتی که باید هنگام ساخت پروژه بهش وصل شد بر کشور ایران میباشد .

  بنابراین میتونید یکی از راه های زیر رو برای حل مشکلتون انتخاب کنید .

  ۱ – به صورت آفلاین کار کنید ، یا اینترنت رو کلا قطع کنید ! یا از داخل تنظیمات اندروید استادیو gradle رو روی offline Work قرار بدید.

  ۲ – برای ساخت پروژه ی جدید داخل اندروید استادیو و یا دانلود کتابخانه ها با VPN آنلاین بشید تا کتابخانه ها به خوبی دانلود بشوند .

  ۳ – به صورت آفلاین پروژه رو بسازید . زمانی که پروژه ساخته شد وارد Gradle Projectname بشید و داخل قسمتهای Repositories ، به جای Jcenter کلمه ی mavenCentral رو بنویسید و بعد آنلاین شوید و از پروژه Rebuild بگیرید . تا پروژه به خوبی برای شما ساخته بشه .

  پاسخ دهید
  ۰

سعید

سلام
با عرض خسته نباشید
من یه مشکل موقعه اجرا Android Studio داشتن لطفا کمک کنید خیلی وقت که درگیرشم
Error:(26, 13) Failed to resolve: com.android.support:appcompat-v7:26
با تشکر

پاسخ دهید
۳


Top