میخواهم طراح سایت شوم

خیلی از کاربران در این مدت سوال های زیادی در حوزه برنامه نویسی پرسیدن یکی از این سوال ها این بود میخواهم طراح سایت شوم باید چه کنم؟، شما اگر میخواهید طراح سایت شوید باید از چند مرحله عبور کنید بعد به سمت این بخش و حوزه بیایید. در این مطلب سعی میکنم جواب سوال میخواهم طراح سایت شوم باید چیکار کنم رو به صورت کامل و دقیق دهیم.

میخواهم طراح سایت شوم

قبل از این که جواب سوال میخواهم طراح سایت شوم باید چه کنم رو دهیم باید در مورد چند پیش زمینه صحبت کنیم تا ببینیم اصلا ما برای این حوزه مناسب هستیم یا خیر بعد به سراغ طراحی سایت برویم. قبل از اینکه شروع به یادگیری طراحی سایت کنید لطفا جواب سوالات زیر رو دهید.

علاقه به برنامه نویسی

اولین سوالی که در این بخش باید پاسخ دهید این است که اصلا به حوزه برنامه نویسی و طراحی سایت علاقه دارید یا خیر، چون خیلی از کاربران و کسانی که میخواهند وارد این حوزه شوند فقط به خاطر تبلیغات، صحبت های دیگران و جایگاه برنامه نویس ها دوست دارند وارد این عرصه بشوند. پس اولین قدم این است علاقه خود به این حوزه را کامل مورد بررسی قرار دهید بعد وارد این بخش شوید.

وقت برای یادگیری و تمرین 

سوالی بعد که باید از خود بپرسید این است آیا می تونید برای این حوزه وقت بذارید چه برای یادگیری چه برای تمرین، چون خیلی ها رو دیدم که میگویند میخواهم طراح سایت شوم اما نمیتونم زیاد تمرین کنم. باید بگم درسته این حوزه بسیار دلچسب و جذاب است اما باید به شدت تمرین کنید تا تمرین نداشته باشید به هیچ عنوان برنامه نویس و طراح سایت نمی شوید. پس باید روحیه این رو داشته باشید که یاد بگیرید و در ادامه به شدت تمرین کنید.

اراده و حوصله 

یکی از بخش ها که به شدت روی آن تاکید دارم بحث اراده و حوصله است. حتی در وبینارهایی که برگزار کردم بر این اصل بسیار تاکید داشتم. چون خیلی از دانشجویان در این حوزه رو دیدم بعد از چند هفته کلا بیخیال شدند. اگر حوصله یادگیری و تمرین رو ندارید پیشنهاد میکنم به هیچ عنوان وارد این بخش نشوید چون فقط چند هفته وقت خود رو تلف میکنید. اگر تصمیم گرفتید که طراح سایت شوید باید اراده خوبی داشته باشید و در یادگیری و تمرین حوصله به خرج دهید وگر نه هیچ اتفاقی برای شما نمی افتد.

مغرور نشدن 

این بخش شاید برای شما گنگ باشد اما براتون بازش میکنم تا بیشتر متوجه بشید یکی از مشکلاتی که خیلی از دانشجویان دارند و خودم در ابتدا داشتم این بود که یه چیزی یاد میگرفتم زود مغرور میشدم و یادگیری و تمرین رو بیخیال میشدم و دیگه ادامه نمیدادم و همین امر باعث شد روند پیشرفتم در ابتدا خیلی خیلی کند باشد. پس در این مسیر نباید با یادگیری چیزی زود مغرور شوید چون باعث افت و عدم پیشرفت شما می شود.

 

میخواهم یک طراح وبسایت حرفه ای شوم

میخواهم طراح سایت شوم

بعد از این که جواب سوال های بالا رو دادید حال باید قدم اول برای طراح وب شدن رو مورد بررسی قرار دهیم. خیلی ها می گویند میخواهم طراح سایت شوم اما نمیدونند از کجا شروع کنند. شما باید ابتدا حوزه کاریتون رو مشخص کنید بعد به سراغ یادگیری بروید. میخواهید فرونت اند کار کنید یا بک اند (اگر نمیدونید این دو چی هستند پیشنهاد میکنم مقاله فرانت اند و بک اند در طراحی سایت از سایت آموزش وردپرس وردپرسی شو رو مطالعه کنید)

بعد از اینکه متوجه شدید میخواید در چه بخشی فعالیت کنید میتوانید شروع به یادگیری و تمرین کنید. در ابتدا یادگیری پیشنهاد میکنم ابتدا مطالب زیر رو فرا بگیرید چون در ادامه کمک شایانی به شما می کند.

HTML

ابتدا بگویم HTML مخفف Hyper Text Markup Language و به معنای “زبان نشانه‌گذاری ابرمتن” است. اگر بخواهیم بگیم HTML چه نقشی دارد باید گفت HTML سنگ بنای وب است. یعنی چارچوب یک صفحه وب توسط HTML مشخص می شود. HTML یک زبان رایانه‌ای که برای تدوین قالب و طراحی صفحات وب به کار برده می‌شود. اگر میخواهید بیشتر با HTML آشنا شوید مقاله html چیست رو مطالعه کنید. البته اگر میخواهید مدت زمان یادگیری HTML رو بدونید پیشنهاد میکنم مقاله مدت زمان یادگیری html رو کامل بخونید.

CSS

css مخفف Cascading Style Sheets می باشد که نحوه نمایش عناصر داخل یک صفحه رو مشخص می کند و به طراح کمک میکند که بتوانند به تمام بخش ها و عناصر یک صفحه کنترل داشته باشد. در مقاله html چیست گفتیم که از html برای نمایش المان ها و لایه بندی ساختار صفحه استفاده می شود و برای طراحی یک صفحه و زیبایی سازی صفحه، امکانات خوبی را در اختیار طراح سایت قرار نمی دهد. با آمدن زبان css این مشکل زیبا سازی صفحات وب حل شد. برای درک بهتر CSS مقاله css چیست رو مطالعه کنید و برای اینکه بدونید چه قدر طول میکشد CSS یاد بگیرید مقاله مدت زمان یادگیری css رو بخونید.

جاوااسکریپت 

جاوااسکریپت یک زبان برنامه نویسی سطح بالا، چند رویه و تفسیری است که در کنار html و css، یکی از سه هسته صفحات دنیای وب می‌باشد. زبان جاوااسکریپت را میتوان به صورت ساخت یافته و شی گرا استفاد کرد. در جاوااسکریپت اشیاء با اضافه شدن متدها و خصوصیات پویا به اشیاء خالی ساخته می‌شوند. در کل برای ایجاد ارتباط بین کاربر و سایت میتوان از جاوااسکریپت استفاده کرد. البته نمیخواد به صورت حرفه ای و کامل جاوااسکریپت رو یاد بگیرید در حد آشنایی کافیه است. پیشنهاد میکنم مقاله جاوااسکریپت چیست رو مطالعه کنید تا به صورت کامل با این زبان آشنا شوید. برای اینکه بدونید مدت زمان یادگیری جاوااسکریپت چه قدر است مقاله مدت زمان یادگیری جاوااسکریپت را بخونید.

جی کوئری

حتما در مقاله جاوااسکریپت چیست  متوجه شدید که زبان اسکریپتی جاوااسکریپت چیست و کامل با این زبان آشنا شدید. جی کوئری یک کتابخانه فوق العاده معروف و پرکاربرد از زبان جاوااسکریپت است. که معمولا برای ساده سازی نوشتن اسکریپت های سمت مشتری در html استفاده می شود. اگر میخواهید به صورت کامل با جی کوئری آشنا شوید مقاله جی کوئری چیست را مطالعه کنید. اگر هم میخواهید بدونید چه قدر طول میکشد به این کتابخانه مسلط شوید مقاله مدت زمان یادگیری جی کوئری رو مطالعه کنید.

نکته: بعد از اینکه جواب سوال میخواهم طراح سایت شوم باید چه کنیم رو دادیم باید این رو در نظر بگیریم اگر بخواهیم یک زبان برنامه نویسی برای طراحی سایت یاد بگیریم میتوانیم یکی از دو زبان ASP.Net یا PHP رو انتخاب کنیم.

ASP.Net

ASP.Net یک تکنولوژی طراحی سایت است که توسط شرکت معروف مایکروسافت ارائه شده تا برنامه نویسان بتوانند از طریق آن سایت، برنامه و سرویس های وب (WEB) رو بسازند. ASP.Net نسخه .NET تکنولوژی ASP است ASP مبتنی بر زبانهای مشترک در حال اجرا است که به برنامه نویسان اجازه می‌دهد کدهای ASP را با استفاده از هر زبان Framework.NET بنویسند. برای توضیحات بیشتر در مورد ASP.Net پیشنهاد میکنم مقاله ای اس پی دات نت چیست را مطالعه کنید. و اگر خواستید بدونید در چه مدت می شود به ASP.Net مسلط شد مقاله مدت زمان یادگیری ASP.Net را بخونید.

PHP 

یکی از زبان های معروف و کاربردی در حوزه وب، زبان برنامه نویسی php است. php یک زبان برنامه نویسی شی گرا برای طراحی وب می باشد. اگر میخواهید با این زبان بیشتر آشنا شوید مقاله PHP چیست را مطالعه کنید و در ادامه مقاله زمان لازم برای یادگیری php رو بخونید تا بدونید چه مقدار باید وقت بذارید تا به آن مسلط شوید.

سعی کردیم در این مقاله به صورت کامل جواب سوال میخواهم طراح سایت شوم باید چیکار کنیم رو بدیم. پیشنهاد میکنم مقالات موجود در سایت در حوزه طراحی سایت رو مطالعه کنید چون نکات آموزنده و خوبی دارند.

دیدگاه کاربران

تعداد دیدگاه های کاربران : ۲ دیدگاه

مرتضی.س

سلام
من تقریبا نصف مطالب سایت رو خوندم و خیلی خوب و مفید بود
یه چنتا سوال در رابطه با طراحی وب دارم:
۱٫من اکثر کتاب های فارسی رو برای یادگیری php و js خوندم اما مشخصه که از یه حدی بیشتر نمیگن و مثلا با ۱۰۰ صفحه کتاب جاوا اسکریپت رو آموزش داده
میخواستم بدونم که اگر با همین کتاب های معمولی توی اینترنت و یه سری ویدیو سایت ها مثل سایت کد فرند یا طلوع یا پارس کلیک یا سایت های دیگه php و js رو یاد بگیرم برای رفتن توی بازار کار کافیه یا باید js و php رو فول یاد بگیرم؟
۲٫برای یاد گرفتن css js php jquery bootstrap به صورت کامل کامل کتاب یا منبعی معرفی کنین لطفا
۳٫درامد یک طراح وب معمولی چقدر هست؟
۴٫با وجود سایت ساز ها مثل سایت ساز ایرانی یوتاوب آیا میشه از طراحی وب پول دراورد اون هم واسه من تازه کار؟

پاسخ دهید
۱

  پشتیبان سورس ایران در پاسخ مرتضی.س

  کتاب ها تا یه حدی میگن
  بهتره فیلم های بازار کار ببینید تو سایتم گذاشتیم
  درامد از ۱ تومن تا ۱۰ میلیون
  بله میشه
  الان درخواست سایت به شدت افزایش پیدا کرده است
  همه دارند کسب و کارشون رو آنلاین میکنند

  پاسخ دهید
  ۰


Top