آموزش SQL Server جلسه ۵۹

آموزش SQL Server

آموزش SQL Server

در این جلسات آخر دوره آموزش sql server بیشتر بر موضوع سرعت در sql server تاکید داریم و بیشتر آموزش ها در این زمینه هست در این جلسه به سراغ تاثیر file group بر سرعت sql server رفته ایم و این مورد رو مورد بررسی قرار داده ایم .

تأثیر File Group در سرعت SQL Server :

File Group قابلیت جدیدی نیست و در نسخه های قدیمی SQL Server نیز وجود داشته است. اگر کسی با آن آشنایی داشته باشد براحتی می تواند در برخی از مواقع کارایی بانک اطلاعاتی را افزایش دهد.

File Group چیست؟

File Group در حقیقت یک مفهوم منطقی است که برای دسته بندی Data فایل های یک بانک اطلاعاتی بکار می رود. بنابراین می توان نتیجه گرفت که File Group صرفاً جهت دسته بندی Dataها می باشد و نه Log File

انواع File Group در SQL Server :

بطور کلی در SQL Server دو نوع File Group وجود دارد:

۱- Data File Group

  • Primary File Group
  • User Defined File Group

۲- Filestream File group

Filestream File group :

ماکروسافت در SQL Server 2008 نوع جدید از File Groupها را معرفی کرد که برای کار با BLOBها بود و نام آنرا Filestream File Group گذاشت که به اختصار مابین کسانی که با SQL Server کار می کنند Filestream نامیده می شود.

با استفاده از Filestream می توان داده های باینری BLOB را در NTFS ذخیره کرد. یعنی محتوای داده باینری در NTFS و آدرس آن در DataBase ذخیره می شود. لازم به ذکر است که محل ذخیره سازی داده باینری در NTFS یک FOlder بوده که امکان دسترسی به آن برای SQL Server فراهم می باشد.

اگه اطلاع داشته باشید یکی از محبوبترین پایگاه داده های موجود پایگاه داده SQL Server هست که مورد توجه خیلی از کاربران بخصوص ایرانی قرار گرفته است در این دوره ما از SQL Server 2008 استفاده کردیم به دلیل این که در اکثر ادارات ، شرکت ها و موسس های خصوصی و غیر خصوص دارند از نسخه ۲۰۰۸ استفاده میکنند بعدش کسانی که بتوانند با پایگاه داده SQL Server 2008 کار کنند می توانند از نسخه های قبلی و بعدی به راحتی استفاده کنند.

مطالبی که در این جلسه تدریس شده است :

  • تاثیر file group بر سرعت sql server

پایگاه داده SQL Server :

مایکروسافت اس.کیو.ال سرور یا مایکروسافت سی‌کول سرور (به انگلیسی: Microsoft SQL Server) یک نرم‌افزار سیستم مدیریت بانک‌های اطلاعاتی است که توسط شرکت مایکروسافت توسعه داده می‌شود.

دوستانی که میخواهند به صورت کامل دوره رو خریداری کنند :

دوستان عزیزی که میخواهند دوره رو به صورت جلسه ای تهیه کنند می توانند از لینک زیر استفاده کنند .

لیست جلسات دوره جامع آموزش پایگاه داده SQL Server

خرید محصول

برای خرید محصول بر روی لینک های زیر کلیک کنید

دیدگاه کاربران

تعداد دیدگاه های کاربران : ۰ دیدگاه
هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.


Top