آموزش SQL Server | جلسه ۳۸

آموزش SQL Server

آموزش SQL Server

با جلسه ای دیگر از دوره آموزش پایگاه داده sql در خدمت شما هستیم در این جلسه به سراغ آموزش همزمانی در sql رفته ایم در سه جلسه اخیر (جلسات ۳۸ -۳۹-۴۰) در مورد همزمانی در sql صحبت خواهیم کرد .

همزمانی در SQL Server :

از مباحث فوق العاده مهم در یک پایگاه داده، همزمانی یا Concurrency تراکنش هاست. هنگامی که یک تراکنش شروع می شود، سیستم مدیریت پایگاه داده (DBSM) وظیفه دارد منابع زیادی را جهت حفظ ویژگی ACID، تا پایان اجرا محفوظ نگه دارد.

همچنین اگر داده ای بخواهد تغییر داده شود، سطر مورد نظر باید قفل شود تا از دسترسی دیگر تراکنش ها جهت جلوگیری از تداخل محفوظ بماند. بنابراین برای جلوگیری از مشکلات همزمانی تا جایی که می شود باید زمان اجرای تراکنش ها را کوتاه و بهینه سازی کرد.

انواع مشکلات همزمانی در SQL Server :

  • Lost Updated (گم شدن تغییرات)
  • Uncommitted Dependency (وابستگی تأیید نشده)
  • Inconsistent Analysis (تحلیل متناقض)
  • Phantom Read (خواندن فریبنده)

 

اگه اطلاع داشته باشید یکی از محبوبترین پایگاه داده های موجود پایگاه داده SQL Server هست که مورد توجه خیلی از کاربران بخصوص ایرانی قرار گرفته است در این دوره ما از SQL Server 2008 استفاده کردیم به دلیل این که در اکثر ادارات ، شرکت ها و موسس های خصوصی و غیر خصوص دارند از نسخه ۲۰۰۸ استفاده میکنند بعدش کسانی که بتوانند با پایگاه داده SQL Server 2008 کار کنند می توانند از نسخه های قبلی و بعدی به راحتی استفاده کنند.

مطالبی که در این جلسه تدریس شده است :

  • همزمانی

پایگاه داده SQL Server :

مایکروسافت اس.کیو.ال سرور یا مایکروسافت سی‌کول سرور (به انگلیسی: Microsoft SQL Server) یک نرم‌افزار سیستم مدیریت بانک‌های اطلاعاتی است که توسط شرکت مایکروسافت توسعه داده می‌شود.

دوستانی که میخواهند به صورت کامل دوره رو خریداری کنند :

دوستان عزیزی که میخواهند دوره رو به صورت جلسه ای تهیه کنند می توانند از لینک زیر استفاده کنند .

لیست جلسات دوره جامع آموزش پایگاه داده SQL Server

خرید محصول

برای خرید محصول بر روی لینک های زیر کلیک کنید

دیدگاه کاربران

تعداد دیدگاه های کاربران : ۰ دیدگاه
هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.


Top