آموزش MVC Core – جلسه ۳

حتما مطالب سایت رو دنبال کرده اید و میدانید در چند روز اخیر چند جلسه از دوره آموزش MVC Core رو منتشر کردیم با عنوان آموزش ASP.Net Core1  و دانلود آموزش ASP.Net Core که خدا رو شکر با استقبال کاربران روبرو شد. در این مطلب جلسه سوم از دوره آموزش MVC Core رو آماده کردیم در این فیلم آموزشی بیشتر در مورد ‎ project.jsonصحبت کردیم از بحث نحوه اضافه کردن پکیج های مورد نیاز با ‎ project.jsonتا نحوه آپدیت فریم ورک با ‎ project.jsonو حتی به معرفی کامپایل خودکار پروژه در‎ ASP.NET Core ‎‏۱٫۰‏‎ پرداخته ایم و در انتهای این جلسه از آموزش MVC Core به بررسی نقش فایل ‎  global.jsonهم گذری انداخته ایم. تقریبا میتوان گفت جلسه خوبی رو ضبط کرده ایم که پیشنهاد میکنم حتما دانلود کنید این فیلم آموزشی رو ، چون نکات خوبی رو ارائه داده است. لازم به ذکر است که بگویم پیش نیاز دوره ASP.Net Core ، دوره ASP.Net MVC هست که در سایت هست و ۲۰ جلسه آن هم رایگان می باشد. البته مقاله ای مفید هم منتشر کردیم که پیشنهاد میکنم مقاله چگونه متخصص ASP.Net MVC شویم ؟ رو مطالعه کنید.

آموزش MVC Core

چرا زبان Asp.Net Core  یاد بگیریم ؟

هرچند مایکروسافت عادت به اعلام رسمی پایان پشتیبانی از بسیاری از محصولات خود را ندارد اما تمام فناوری‌های «قدیمی» خودش را بر روی CodePlex نگهداری می‌کند و تمام فناوری‌های «جدید» را به GitHub منتقل کرده‌است. بنابراین اگر در مورد فناوری خاصی به Codeplex رسیدید، یعنی «دیگر ادامه‌ی رسمی نخواهد یافت» و حداکثر در حد رفع یک سری باگ‌ها و مشکلات گزارش شده باقی می‌مانند.

هم اکنون نگارش دوم ASP.NET Identity را بر روی Codeplexمی‌توانید مشاهده کنید. نگارش سوم آن به GitHubمنتقل شد‌ه‌است که این نگارش صرفا با ASP.NET Core 1.0 سازگار است. در مورد ASP.NET MVC و Web API نیز چنین حالتی رخ داده‌است. نگارش‌های ۵ و ۲ آن‌ها بر روی Codeplex موجود هستند و نگارش ششم که به ASP.NET Core 1.0 تغییر نام یافت و ترکیبی است از MVC و Web API، در GitHubb توسعه می‌یابد.

WCF به علت پیچیدگی بیش از حد و مدرن نبودن طراحی آن، رقابت را بهASP.NET Web API 2.x واگذار کرد و مدل برنامه نویسیASP.NET Web API 2.x نیز هم اکنون جزئی از ASP.NET Core 1.0 است. بنابراین اگر قصد ایجاد پروژه‌ی جدیدی را بر این مبنا دارید، بهتر است با APS.NET Core 1.0 کار را شروع کنید.

ورود به بازار کار با MVC Core

مطالبی که در جلسه سه دوره آموزش MVC Core ارائه شده اند :

 

  • ایجاد و تحلیل دستورات project.json با سایت نیوگت
  • آپدیت فایل project.json با نیوگت
  • تحلیل دستورات Startup در نسخه Core
  • معرفی دستورات global.json در نسخه Core

دوستانی که میخواهند به صورت کامل دوره رو خریداری کنند :

دوستان عزیزی که میخواهند دوره رو به صورت جلسه ای تهیه کنند می توانند از لینک زیر استفاده کنند .

لیست جلسات دوره آموزش طراحی سایت با ASP.Net Core1 (بیش از ۳۳ ساعت)

دانلــود بـاکـــس

لینک های دانلود در این باکس قرار دارد
  • ۸۸ مگابایت
  • سورس ایران
  • پسورد : www.sourceiran.com

دیدگاه کاربران

تعداد دیدگاه های کاربران : ۰ دیدگاه
هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.


Top